На Закарпатті скоро діятиме «одноденна хірургія»

Про це під час інтерв’ю одному із регіональних телеканалів розповів голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

Він зазначив, що у рамках чергової робочої зустрічі в Ужгороді представники ЄОТС ТИСА, Закарпатської обласної ради, Угорського центру розвитку та Центру охорони здоров'я міста Будаорш обговорили можливості створення на Закарпатті референтного проекту Центру компетенції охорони здоров’я і Установи одноденної хірургії.

- І хоча на попередніх зустрічах йшлося про можливе створення на Закарпатті 6-8 Центрів компетенції, проте на сьогодні реальними вбачається лише 2-х таких Центрів та доповнення їх системами мобільної швидкої допомоги. Вона охоплюватиме 20-30 кілометрову зону, й її мета - надання мобільної швидкої допомоги хворим жителям краю, - підкреслив Михайло Рівіс.

Іноземні фахівці вважають, що даний комплекс, а саме Центр компетенції  разом з мобільною швидкою допомогою  буде  більш ефективним в оздоровленні краян. Потрібна наша допомога у визначенні кількості мобільних швидких одиниць. Пропонується даний проект доповнити також ще одною програмою: створення при Центрі компетенції в Ужгороді Навчального центру професійної підготовки лікарів, в якому у майбутньому зможуть проходити перепідготовку лікарі з усієї України.

Іноземні фахівці оглянули в Ужгороді два варіанти для розміщення Центру - будівлю по вул.Грибоєдова, що поблизу Ужгородської міськлікарні  та територію обласної клінічної лікарні. Відтак, зійшлися на тому, аби збудувати нове приміщення на території обласної клінічної лікарні.

- За кордоном одноденна хірургія – це  вже норма життя, для нас  це - новинка, але, повірте,  вона того варта. Адже унікальна одноденна хірургія передбачає делікатне втручання, і, приміром, маленька дитина після операції на апендикс, вже другого дня може би виписана додому. Крім того, пропонуються одноразові матеріали, комфортабельні палати, 24 годинний фаховий догляд і, що найголовніше, – високого класу хірурги, які матимуть відповідні європейські навички і знання, а це не тільки спокій рідних, а й гарантії здоров’я близької людини,  яка потрапила туди,- підсумував голова облради Михайло Рівіс, -повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...