На Закарпатті розпочався підготовчий етап із запровадження програми відновного правосуддя для неповнолітніх

На Закарпатті розпочався підготовчий етап із запровадження програми відновного правосуддя для неповнолітніх

 У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області 19 травня, відбулася зустріч учасників міжвідомчої робочої групи з відновного правосуддя області.  У заході взяли участь Наталія Кузан - начальник відділу ювенальної юстиції Прокуратури Закарпатської області, Андрій Курта - начальник сектору Ювенальної превенції ГУНП в Закарпатській області, Віталій Мураль - начальник філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області, Світлана Якімеліна - начальник Служби у справах дітей обласної держадміністрації та ін.

Як зазначив директор Регіонального центру Василь Попадинець, пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» вже працює у п’ятьох областях Україні. Наразі ініціатива, яка повинна стати підгрунтям для створення системи відновного правосуддя для неповнолітніх і дає їм шанс на виправлення, запроваджується по всій Украіні. Головною метою цієї зустрічі є вироблення алгоритму дій для подальшоі роботи, - наголосив В.Попадинець.

Фахівець Регіонального центру Павло Марамигін ознайомив присутніх із основними завданням та пунктами програми, а також запропонував провести засідання міжвідомчого круглого столу із залученням інших учасників процесу – з метою ознайомлення їх із проектом з відновного правосуддя. Наразі в області відібрано 7 адвокатів, які пройдуть навчання та отримають відповідні сертифікати .

Учасники зустрічі висловили свої пропозиції щодо складу міжвідомчої робочої групи, зокрема, щодо залучення психологів, соціальних працівників, представників громадських організацій та ін. Упродовж заходу йшлося і про виклики, які можуть виникати у процесі запровадження програми.

Водночас, керівник філії ДУ «Центру пробації» Віталій Мураль поінформував, що станом на І квартал 2020 року на обліку перебуває 56 неповнолітніх, 17 з яких вчинили злочини невеликої та середньої тяжкості. І саме для таких осіб цей проект є чи не єдиним шансом для того, аби стати на шлях виправлення та не зламати свою долю та майбутнє, відбуваючи покарання.

Регіональний центр з надання БВПД у Закарпатській області.

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання