На Закарпатті поліцейські розслідують 90 фактів вирубки лісу

Поліцейські розслідують на Закарпатті 90 фактів незаконної вирубки лісу та 33 – незаконного видобутку корисних копалин. Зловмисників притягнуто до відповідальності.

Найбільше багатство гірського Закарпаття – це наш ліс і корисні копалини. Зокрема, закарпатський андезитовий камінь славиться по всій Україні.

Цим користуються різноманітні ділки, збагачуючись на вирубці лісу, незаконному видобутку каменю, гравію, піску тощо. При цьому забувають, що законом передбачено за це кримінальну відповідальність.

Зокрема, ст.240 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони надр) передбачає штраф до 850 гривень або обмеження волі на строк до двох років. Ті самі діяння, вчинені на територіях та об′єктах природно-заповідного фонду або повторно, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки - караються обмеженням або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

За незаконну порубку лісу ст.246 ККУ передбачає штраф до 1700 гривень, арешт на строк до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією незаконно добутого.

З початку року закарпатська поліція зареєструвала 90 фактів незаконної рубки лісу: найбільше (20) – у Рахівському та Тячівському (15) районах. А також 33 факти незаконного видобутку каменю, забору гравію та інших порушень правил охорони надр. 11 таких правопорушень виявлено в тому ж Тячівському районі.

Один із таких випадків було зареєстровано у Великоберезнянському районі, - повідомляє прес-служба Національної поліції  у Закарпатській області. 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання