Новини

На Закарпатті розробили власні проекти транскордонної співпраці та розвитку краю

На Закарпатті діятимуть власні проекти транскордонної співпраці та розвитку краю. Про це повідомили вчора, 17 лютого,  під час заключної конференції українсько-угорського проекту «Регіональне співробітництво в країнах Програми Східного Партнерства: обмін досвідом і практичними досягненнями». 

Конференція відбулась у Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород.          

Йожеф Бачкаі, генеральний консул Угорщини в м. Ужгород, відкриваючи захід, розповів, що під час головування Угорської Республіки у Вишеградській четвірці вдалося провести кілька важливих заходів, зокрема, щодо угорсько-української співпраці. «Угорщина очікувала, що Україна підпише Угоду про Асоціацію з ЄС. Країни Вишеградської четвірки наголошують, що двері перед Україною все ще відкриті. І як тільки Україна буде готова, Угода може бути підписана. Ми готові підтримувати прагнення України тісно співпрацювати з країнами ЄС, віримо у першорядну важливість розвитку громадського суспільства, мобільність студентів, громадських організацій, малих та середніх підприємств. Тому ми – за введення безвізового режиму у найшвидший час, у розширення співпраці, грантових проектів, програм студентських обмінів тощо», - підкреслив генеральний консул. Він також закликав тих осіб, які пройшли навчання з написання грантових заяв у рамках Проекту, результати якого саме презентували на конференції, активно користуватися отриманими знаннями.

Директор Центру українсько-угорського регіонального розвитку Йосип Торпоі подякував генеральному консулу за всебічну і постійну підтримку Проекту. «Наш Центр цього року святкує десяту річницю діяльності у статусі громадської організації, - зауважив Й. Торпоі. – За цей час було реалізовано чимало ініціатив, проведено навчання для фахівців, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, релігійних громад. У рамках Проекту, про який йдеться, тривали навчання з управління та розвитку грантових проектів, написання грантів, а також налагоджувалися партнерські зв’язки між громадськими організаціями України та Вишеградської четвірки. Створено спільну базу даних громадських організацій п’ятьма мовами, організовано форуми з метою пошуку партнерів на території країн Вишеградської четвірки».

Учасники навчань вже під час дії Проекту розробили власні ініціативи як майбутні самостійні проекти та представили свої ідеї під час конференції. «Головна наша мета, щоб автори проектів знайшли для них фінансування та змогли здійснити, фактично, свої мрії», - зазначив Йосип Торпоі. Серед таких проектів – зустрічі молоді, яка проживають у країнах Європи і має закарпатське коріння; створення Міжнародного молодіжного кемпінгу для розуміння природи, розвитку туризму і спорту, ознайомлення з народними звичаями тощо; проведення конференції для просування розвитку швидкої медичної допомоги; програма «Корзинами за природу!» для правильного збору відходів; проект «Садівники Берегівщини»; проект «Зелений комфорт» для створення невеличкого парку у с. Четфалва Берегівського району.

Учасникам Проекту під час заключної конференції було урочисто вручено сертифікати.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.