Новини

На Виноградівщині виявленно карантинного шкідника томатної молі

Четвертого вересня, голова райдержадміністрації Ігор Вантюх зустрівся з провідним спеціалістом-державним інспектором відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Миколою Глаголою, який інформував що згідно висновку фітосанітарної експертизи на територій Виноградівського району у феромонних пастках виявленно карантинного шкідника томатної молі (tuta absoluta) у зв'язку цим пропонується запровадити карантин з 4 вересня 2020 року на окремих територіях Виноградівського району.

З даного питання буде видано розпорядження Виноградівської районної державної адміністрації «Про затвердження карантинного режиму у зв'язку з виявленням карантинного організму – південноамериканської томатної молі на окремих територіях Виноградівського району».

Довідково: Томатна мінуюча міль, Tuta absoluta — тропічний вид метеликів родини Виїмчастокрилі молі (Gelechidae). Ця комаха може завдавати помітної шкоди низці культивованих рослин, особливо томатам. Поширена у десятках країн усіх континентів.

Гусениці шкідника можуть живитися на усіх частинах рослин томатів і ушкоджувати рослини на всіх стадіях росту. Рідше уражають картоплю (тільки наземні частини). Утворюючи великі міни на листі, вигризаючи довгі ходи в стеблах, зелених і зрілих плодах, вони викликають значні втрати урожаю як в теплицях, так і у відкритому ґрунті. Пошкоджені плоди погано зберігаються, загнивають і втрачають товарну якість. Втрати урожаю можуть досягати 50-100%.

Розповсюджується з розсадою і плодами томатів у всіх фазах розвитку, також з пакувальним матеріалом, ґрунтом, інвентарем, рослинними рештками, - повідомляють у Виноградівській РДА

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.