Новини

На Виноградівщині нашестя кліщів

Про це розповіла «Новинам Виноградівщини» садівник-виноградар Наталія Мартишинець-Бабота.



Цього року спостерігаю справжнє нашестя кліщів різних видів. Є павутинний кліщ і зудень. Павутинний утворює на молодих листочках винограду білі цяточки: він висмоктує сік, через що не утворюється хлорофіл, а коли листочків замало – висмоктує сік із молодої лози. Особисто я використовую біологічний препарат системної дії Масай, він навіть не шкідливий для бджіл і не лише вбиває шкідників, а й захищає від подальшої їх появи. Коли кліщів небагато, їх може знищити і колоїдна сітка.

Тепер починає володарювати філоксера. Аби її позбутися, треба використовувати тонни отрути. Виникає питання: для чого себе труїти? Листова форма філоксери вражає не весь виноград, а лише окремі сорти. Філоксера – це маленький метелик, який саме у винограді відкладає личинки. Самка за 1 місяць може 7-8 разів надати потомство. Остання генерація йде в землю, де вражає кореневу систему, з’їдає її і лоза гине. Тож при перших ознаках ураження філоксери раджу негайно зривати пошкоджені листочки. А ще раджу висаджувати щеплений виноград, який філоксера не полюбляє.

Препарати є контактні та системні. Останні я не дужу полюбляю застосовувати, позаяк вони винограду як кортикостероїди для людини – впливають на генетику, на ДНК лози. Використовую їх лише 1-2 рази на рік – до цвітіння і після. Бо якщо хворий виноград зацвіте, він настільки чутливий, що скине квітки.

Comments
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.