Новини

На Великоберезнянщині відбудеться Міжнародний етноекологічний «Праліс-фест»

На території Ужанського національного природного парку в селі Стужиця Великоберезнянського району 27 – 28 липня пройде міжнародний етноекофестиваль «Праліс-фест».

Свято започаткували відносно недавно, в 2017-му, тож відзначають його втретє. Мета, яку ставлять перед собою організатори, – популяризація унікальних природних, культурних та історичних об’єктів на території природно-заповідного фонду, збереження дикої природи – пралісів, котрі включені до світової спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Захід також має пропагувати місцеві громади, демонструвати їхній побут, традиційне ведення господарства тощо, і навіть сприяти налагодженню міжнародної співпраці.

Нагадаємо, що Ужанський НПП є частиною транскордонного біосферного заповідника «Східні Карпати», до складу якого також включені національний природний парк «Полоніни» (Словаччина), Бещадський нацпарк (Польща). Завдяки унікальним об’єктам природної та культурної спадщини, що входять до міжнародних списків ЮНЕСКО, вдалому розташуванню поблизу кордонів двох країн Європейського Союзу, відсутності чинників, які забруднюють навколишнє природне середовище, цей регіон є надзвичайно привабливим для розвитку транскордонного туризму.

Офіційне відкриття цьогорічного фестивалю, який проводиться за підтримки Закарпатської ОДА, – у неділю, 28 липня, о 15.00.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.