Новини

На Свалявщині мисливці погрожують вівчарям: стріляли по тваринах і «просять» людей не заважати

У Свалявському районі, в селі Неліпино, розвинувся конфлікт між мисливцями і місцевими жителями, які займаються вівчарством: люди, які полюють в цій місцевості, постріляли кіз і овець, щоб вівчарі їм «не заважали».


Про це Zaholovok.com.ua розповів житель села Неліпино Іван Данч. За його словами, мисливці не дають можливості працювати вівчарям, а останнім часом перейшли межу – стріляли по тваринах.  

«Недавно, коли почався мисливський сезон, нам постріляли кіз. Я зразу викликав поліцію на місце. Було все зафіксовано. Але далі справа не рухається», – розповідає Іван Данч.  

Чоловік займається вівчарством більше 16 років, використовував для випасання овець власні паї, а також землі, які надавав у користування Свалявський держлісгосп. Коли змінилося керівництво лісгоспу, за словами Івана Васильовича, ділянки сільськогосподарського призначення передали в користування мисливському господарству. Зараз, як стверджує чоловік, мисливці не дають нормально жити і працювати вівчарям в усій окрузі.

«Це такий розвиток вівчарства маємо? Що нам стріляють тварин?», – обурюється Іван Васильович.  

За словами чоловіка мисливці стріляли по їхніх тваринах не один раз, поліція зафіксувала правопорушення, на місце також виїжджав ветеринар. Крім поліції, люди зверталися і до керівництва Закарпатської ОДА, проте ситуація залишається не вирішеною, справа не рухається: «Слідчий від мене просто трубку не бере», – каже Іван Данч.  

Кримінальне провадження щодо випадку зі стріляниною по тваринах зареєстроване в ЄРДР ще 5 жовтня, ведеться досудове розслідування. Чоловік додає, що поки справа не рухається, мисливці й надалі погрожують вівчарям і не дають можливості спокійно працювати.

Zaholovok.com.ua звернеться за коментарями до Головного управління Національної поліції у Закарпатській області  та до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Фото ілюстративне

ДОДАТКОВО: 

Як зазначив у коментарі Zaholovok.com.ua Іван Орсаг, провідний мисливствознавець ДП "Свалявське ЛМГ", вищезазначений підприємець, що займається вівчарством, не звертався до лісгопу з проханням надання ділянок для випасання худоби на території держлісгопу та оформленням відповідної документації (видачі лісового квитка для сінокосіння та випасання худоби), натомість мисливська громадська організація використовує ці ділянки для полювання, за що офіційно сплачує кошти лісгоспу. "Конфлікту немає, знаю, що є скарги на цього підприємця через неналежний контроль за тваринами. Щодо цього конкретного випадку, - справою займається поліція. Це не наша компетенція", - зазначив Іван Орсаг. 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.