На Рахівщині виробники сиру впроваджуватимуть у свою роботу досвід високогірних територій Франції

Минулого тижня у Рахівській райадміністрації відбувся триденний семінар для сільгоспвиробників району щодо надання підтримки виробникам сиру та реєстрації географічного зазначення продукту.

Анжель Постоль, ключовий експерт з географічного зазначення поділилася досвідом виробників сиру високогірних територій Франції та розповіла про труднощі, які виникали у процесі впровадження виробництва за технологією ГЗ.

Разом із експертом з розробки географічних зазначень Ганною Антонюк, місцеві виробники сиру обговорили шляхи впровадження проекту на території Рахівського району. Перш за все, розпочали розробляти проект Статуту про асоціацію виробників сиру Рахівського району, та специфікацію продукту з географічним зазначенням, в якій буде визначено специфічна технологія та виробнича традиція, які зберігалися й передавалися з покоління в покоління.

Як зазначила Анжель Постоль, успішні приклади зі сфери географічних зазначень демонструють, що географічне зазначення, якщо воно ретельно розроблено, є чудовим активом з цікавим потенціалом для виокремлення продукції, створення доданої вартості на нього, а також отримання побічних корисних ефектів, таких як розвиток туризму в регіоні.

- Серед основних мотивів, які спонукають країни чи регіони надавати правову охорону географічним зазначенням, можна назвати такі: можливість використання географічних зазначень як інструменту диференціації в маркетингових стратегіях; можливість використання географічних зазначень як чинника розвитку сільськогосподарських районів; можливість використання географічних зазначень як засобу збереження традиційних знань і традиційних виражень культури, - розповіла Ганна Антонюк.

Робота щодо впровадження географічного зазначення реалізовуватиметься на Рахівщині протягом 2018–2019 років. З метою розширення території виробництва сиру з географічним зазначенням, а відтак і збільшення кількості запропонованої продукції на ринку, виробники і переробники сиру Рахівського району запрошують виробників інших високогірних районів Закарпаття долучитися до проекту, - повідомляє Рахівська РДА.

Довідково. Географічне зазначення походження товару — це позначення, яке ідентифікує товар чи послугу як такий, що походить із території певного географічного місця (країни, регіону чи місцевості на території країни або іншого географічного об'єкта) та має певну якість, репутацію чи характеристики, істотно зумовлені цим географічним місцем, зокрема його природними умовами, чи людський фактор або поєднання природних умов і людського фактора.
Прикладами позначень товарів, які мають однакові специфічні властивості на всій території країни, можуть бути бразильська кава, швейцарський сир, грузинське вино, болгарська трояндова олія, оливки з Іспанії тощо.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання