На Рахівщині відкриють новий маршрут «Стежками президента гуцульської республіки»

У середу, 9 листопада, в Рахові відбудеться відкриття нового туристичного маршруту «Стежками президента гуцульської республіки», а також презентація книги Миколи Мушинки «Лицар волі», присвяченої президенту гуцульської республіки Степану Клочураку, повідомили в газеті «Закарпатська Правда».

Програма:
12.00 – у Рахові презентація другого доповненого видання книги Миколи Мушинки «Лицар волі».
13.00 – виїзд до рідного села Степана Клочурака – Чорної Тиси. Охочі зможуть відвідати школу, де навчався майбутній президент.
Візит до краєзнавчого музею, де знаходяться унікальні світлини часів Гуцульської республіки.
14.00 – візит на місця, де відбувалися події антиугорського повстання та становлення Гуцульської республіки. Екскурсія краєзнавчим музеєм селища Ясіня. Лекція біля нещодаво відкритого пам’ятника Степану Клочураку. 
Довідка Zaholovok.com.ua:
Степан Клочурак був визначною постаттю Закарпаття. Він – ініціатор антиугорського повстання на Закарпатській Гуцульщині, у 1919 році – засновник і президент Гуцульської Республіки в Ясіні, командир Закарпатської сотні Української Галицької Армії (УГА) в боротьбі з більшовиками та денікінцями. У міжвоєнний період – співорганізатор "Просвіти", торговельних, економічних, молодіжних, військових та педагогічних спілок на Закарпатті, керівник, головний редактор газет "Народ", "Уперед", "Земля і воля". В уряді  Августина Волошина займав посаду політичного секретаря, а згодом – міністра господарства та народної оборони. Після розгрому Карпатської України очолював ліквідаційну канцелярію уряду Карпатської України в Празі. У травні 1945 був заарештований органами "СМЕРШу". Після 20 років заслання повернувся до Праги, де й помер, відвідавши перед смертю рідну Гуцульщину.    

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання