Новини

На полонині Шумнєска встановили найвисокогірнішу в Україні електричну огорожу для відлякування вовків

Найвисокогірніша електрична огорожа в Україні відтепер розташована на полонині Шумнєска — близько 1300 метрів над рівнем моря 

Встановили її цього липня експерти WWF-Україна і тепер вона захищатиме отару вівчаря Василя Муханюка. Разом з іншими пастухами він опікується трьома сотнями овець, біля яких має чимало роботи: щодня пасти та доїти, а потім займатися виготовленням бриндзі 

Щоб захистити своїх тварин пан Василь тримає пастуших собак породи алабай, які розмірами не менші вовка. Та попри безстрашність його алабаїв, вовкам часто вдавалось забрати вівцю чи дві. Тепер, завдяки огорожі, хижакам доведеться шукати харч у лісі.

Цікавий факт. Пастуші собаки часто нагадують овець. Це ще один спосіб відлякати вовків. Коли вони нападають на отару, собаки, які вільно гуляють поміж овець, зненацька починають гавкати та захищати своїх підопічних. Вовка це збиває з пантелику і він ще довго пам’ятає цей негативний досвід.

За принципом негативного досвіду діє і електрична огорожа — вона легенько б’є хижака струмом, який його не травмує, але залишає неприємні спогади.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.