Новини

На Берегівщині троє осіб намагалися переправити 16 чоловіків

За процесуального керівництва Берегівської окружної прокуратури трьом закарпатцям повідомлено про підозру в організації або сприянні незаконному переправленню через кордон групи з 16-х військовозобов’язаних чоловіків (ч. 3 ст. 332 КК України).


Наразі встановлено, що до організації незаконної оборудки причетний 33-річний мешканець селища Вилок. План переміщення до Угорщини громадян призовного віку він розробив разом із 49-річним мешканцем Берегова. Саме вдома в останнього було місце, де «клієнти» збиралися та очікували слушного часу, аби вирушити до прикордонних територій. Власник помешкання також надавав усі необхідні інструкції щодо подальшого маршруту.

Перевезенням осіб займався третій фігурант – раніше судимий житель Хустщини. Наприкінці червня правоохоронці викрили чоловіка у с. Дийда, коли той на мікроавтобусі «Volkswagen Crafter» віз групу втікачів із 16 осіб. Попередньо вони зняли з транспортного засобу реєстраційний номер, аби авто важче було ідентифікувати. Попри це, незаконну діяльність викрили співробітники Мукачівського прикордонного загону. 

За попередніми даними, вартість послуги з незаконного переправлення обійшлася громадянам в середньому у 7-12 тисяч доларів США з людини. При цьому винагорода, яку мав отримати перевізник за вказаний рейс, становила 5 тисяч доларів США.

У ході проведення санкціонованих обшуків у помешканнях двох фігурантів – жителів Берегівщини – знайшли та вилучили гранати РГД-5. В одного з чоловіків також виявили понад 70 патронів. За фактами незаконного придбання і зберігання боєприпасів (ч. 1 ст. 263 КК України) їм також повідомлено про підозру.

Усім трьом підозрюваним Берегівський районний суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом на заставу. Її розмір для організатора протиправної діяльності склав понад 9 млн грн, для його спільника з Берегівщини – 7,5 млн грн, а для водія мікроавтобуса – понад 908 тис. грн.

Розслідування злочину здійснює Берегівський райвідділ поліції. Правоохоронці встановлюватимуть також інших осіб, які можуть бути причетними до протиправної діяльності.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Закарпатська обласна прокуратура

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.