Новини

Москаль просить звільнити ужгородського суддю Сочку

Колишній головний міліціонер та губернатор Закарпаття, а зараз – перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль, просить звільнит ужгородського суддю,котрий узаконив усне укладення кредитного договору.

Нардеп Геннадій Москаль направив депутатське звернення голові Вищої ради юстиції Володимиру Колесниченку з проханням звільнити суддю Ужгородського міськрайонного суду Віталія Сочку за порушення ним присяги судді.

Депутатське звернення стосується рішення, яке В. Сочка прийняв 24 грудня 2012р. за позовом комерційного банку до ужгородського підприємця про стягнення заборгованості за кредитом. Незважаючи на те, що кілька почеркознавчих експертиз зробили висновок, що підписи на кредитному договорі, договорі застави транспортного засобу та графіку погашення заборгованості по кредиту виконані не відповідачем (тобто, сфальсифіковані), суддя вирішив, що кредитний договір був укладений усно і визнав його дійсним. Після чого прийняв рішення стягнути з підприємця на користь банку 882 тисячі 579 гривень 65 копійок. Як йдеться в депутатському зверненні, своїм неадекватним рішенням В.Сочка порушив присягу судді, тобто вчинив дії, які ганьблять звання судді, викликають сумніви в об’єктивності, чесності та непідкупності судових органів.

«Ужгородський суддя прийняв рішення, яке суперечить здоровому глузду й заслуговує того, щоб бути включеним у підручники з юриспруденції як зразок некомпетентності й необ’єктивності. За його логікою, на будь яку людину можна повісити скільки завгодно кредитів  і зобов’язати повертати їх на тій підставі, що кредитні договори були укладені усно», – прокоментував своє звернення Москаль.  

Зараз справа про усне укладення кредиту – на розгляді в Апеляційному суді Закарпатської області.

У січні цього року Вища рада юстиції вже внесла пропозицію у Верховну Раду України про звільнення судді Ужгородського міськрайонного суду Віталія Сочки за порушення присяги судді – за легалізацію ним грального бізнесу в Ужгороді. Утім, В.Сочка оскаржив цю пропозицію Вищої ради юстиції у Вищому адміністративному суді. Остаточного рішення щодо В.Сочки Верховна Рада України ще не приймала.

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.