Fondation Hirondelle у співпраці з Institute for Regional Media and Information (IRMI) запрошують журналістів до подання конкурсних заявок на створення матеріалів з висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні спільно з JusticeInfo.net
Це запрошення надає можливість українським журналістам висвітлювати та досліджувати питання, пов’язані з розслідуванням і притягненням до відповідальності за воєнні або пов’язані з війною злочини українською системою правосуддя.
Спеціальний грант у розмірі до 1 500 швейцарських франків (приблизно 78 000 грн) буде надано 10 відібраним кандидатам (половина суми після відбору, друга половина – після публікації). Репортажі можуть бути у форматі друк / онлайн / радіо / аудіо / телебачення.
Грантери також будуть запрошені на редакційний воркшоп у Києві або Львові у вересні (тривалість – 3 дні), а також на тренінг із безпеки наприкінці вересня або в жовтні (2 дні).
JusticeInfo.net – це спеціалізований веб-сайт новин, який працює під егідою швейцарської організації Fondation Hirondelle. Він забезпечує журналістське висвітлення міжнародних та перехідних процесів у сфері правосуддя по всьому світу в режимі реального часу. Впродовж декількох років він розповідає про Україну та активно підтримує публікації українських журналістів щодо воєнних злочинів з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Проект: Важлива інформація для місцевих громад в Україні підтримується Swiss Solidarity та реалізується Fondation Hirondelle у співпраці з Institute for Regional Media and Information (IRMI).
Ми шукаємо спеціальні репортажі або аналітичні статті, що досліджують конкретний аспект правосуддя за воєнні злочини або важливу справу / процес.
У межах цього відбору очікуємо матеріалів за однією з п’яти тем:
✅ Злочини проти культурної спадщини - Які твори мистецтва та артефакти були викрадені Росією з музеїв, церков та приватних колекцій? Які справи розслідуються, і чи може таке мародерство вважатися воєнним злочином?
✅ Трибунал за злочин агресії - Як готується Україна до створення підтриманого ЄС трибуналу? Як національні суди можуть доповнити міжнародне правосуддя? Які справи демонструють пріоритети прокурорів?
✅ Суд над російськими військовими - Огляд справ через три роки після суду над Вадимом Шишимаріним. Хто засуджений, за які злочини, скільки відбувають покарання в Україні, а скільких обміняли?
✅ Примусове переміщення дітей - Як розслідуються факти депортації українських дітей до Росії? Які є механізми повернення, і наскільки вони дієві?
✅ Захист свідків під час війни - Як функціонують програми захисту свідків? Як забезпечується безпека тих, хто дає свідчення у справах щодо воєнних злочинів та національної безпеки, зокрема на прифронтових територіях?
Ми шукаємо як історії, що ґрунтуються на конкретних справах , так і аналітичні огляди, що стосуються ширшого контексту стратегій та підходів прокуратури
Хто може подати заявку?
- Українські журналісти, що працюють у регіональних медіа (постійно або як фрилансери).
- Фрилансери повинні надати лист-зобов’язання від медіа, яке опублікує матеріал.
- Пропозиції мають бути орієнтовані на місцеву українську аудиторію
Деталі гранту та виплати
- Сума: 1 500 швейцарських франків.
- Кураторство: Індивідуальна редакторська підтримка (онлайн / особисто).
- Навчання:
- 2-денний тренінг з безпеки: кінець вересня або жовтень
- 3-денний редакційний воркшоп: вересень у Києві або Львові
- Період реалізації: серпень – листопад 2025 року
- Кінцевий термін публікації матеріалів: до 30 листопада 2025 року
Як подати заявку
Надішліть заявку на адресу: grantsukraine@hirondelle.org
Кінцевий термін подання: 27 липня 2025 року
Формуляр заявки – максимум 2 сторінки
- Ім’я, адреса, контактні дані
- Назва ЗМІ (додайте лист підтвердження зацікавленості від редактора)
- Тип медіа
- Коротко про ЗМІ: розмір аудиторії, які спільноти охоплює, де розташована редакція
- Посилання на сайт або приклади матеріалів
- Ідея матеріалу (до 10 речень)
- Формат: друк, онлайн, відео, мультимедіа
- Як ви працюватимете над історією? (джерела тощо)
- Які очікуєте труднощі? Які нові навички чи знання вам потрібні?
- Орієнтовний бюджет
- Чому ви хочете взяти участь у програмі? Що вона може вам дати?