Місцеве самоврядування: спочатку децентралізація – а потім вибори

Місцеве самоврядування: спочатку децентралізація – а потім вибори

Після проведення позачергових парламентських виборів, яке призвело до значного оновлення складу Верховної Ради, окремі політики, суспільні діячі та аналітики пропонують ще цього року провести й позачергові вибори органів місцевого самоврядування в Україні і завершити «перезавантаження» влади на всіх рівнях.

З цього приводу виконавчий директор АМУ О.Слобожан наголосив, що « на даному етапі дуже важливим є завдання розбудувати в Україні місцеве самоврядування європейського зразка, що має достатньо повноважень та ресурсів для забезпечення комфортного і благополучного життя людей. Важливим інструментом досягнення цього є реформа з децентралізації – передача на рівень громад фінансів та адміністративних функцій для надання якісних сучасних послуг жителям. У центрі цієї реформи – люди, їх інтереси та потреби! Цей шлях вже розпочато і АМУ переконана, що Україна має його пройти. Адже спроможні громади є запорукою сильної держави».

Позицію Асоціації міст України підтримав й Офіс Президента України. Його керівник А. Богдан під час брифінгу висловився за проведення місцевих виборів лише після завершення реформи місцевого самоврядування. Реформа з децентралізації має бути завершена в тому вигляді, у якому вона була запланована, – з посиленням ролі громад, створення ОТГ та вирішення питань їхньої життєдіяльності. Власне, такий перебіг подій й пропонувала АМУ.

Закарпатське РВ АМУ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання