Мешканцям Свалявщини повернули з місцевої казни майже 68 тисяч гривень

Платники, які мають право на податкову знижку протягом січня – червня 2015 року подали до Свалявської ОДПІ 96 декларацій, та задекларували до повернення 101 тис. 115 грн.

Наразі з бюджету повернуто 67 тис. 821 грн податку з доходів фізичних осіб.

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році  офіційно працювали, отримували заробітну плату, сплачували податки та понесли витрати на своє навчання або навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення, здійснювали внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали відсотки по іпотечному кредиту тощо. Таким платникам можуть повернути з бюджету суму витрачених коштів, але не більш ніж 15%.

Громадяни, які навчаються в декількох навчальних закладах України, також мають право скористатися податковою знижкою на навчання. Водночас, Податковим кодексом України не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь закордонних закладів освіти.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником у вигляді заробітної плати.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2014 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Нагадуємо, що правом на податкову знижку за витратами понесеними у 2014 році  можна скористатися до кінця 2015 року.

Якщо ж платники податків у поточному році не скористаються правом на нарахування  податкової знижки, то таке право на наступні податкові роки не переноситься, - за матеріалами Свалявської ОДПІ. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання