Новини

Мера Ужгорода оберуть в 2 тури: Щадей і Андріїв підросли, Чучка - третій,- соціологи

“Виборцям Ужгорода і Мукачевого треба прийти на вибори два рази:  жоден з кандидатів на міського голову в великих містах Закарпаття не набирає більше 50% голосів” - зпрогнозував під час експертного обговорення виборів на Закарпатті соціолог, професор Федір Шандор. За місяць, що минув з попереднього дослідження, позитивну динаміку в Ужгороді продемонстрували два кандидати: діючий мер Богдан Андріїв (23,1%) і його опонент, депутат міської ради Віктор Щадей (26,4%), який у вересні трохи вийшов вперед. У Мукачевому пара кандидатів другого туру: діючий мер Андрій Балога проти Іллі Токаря.

 

Ймовірність, що за 5 тижнів, які лишилися до голосування на місцевих виборах, двійки лідерів зміниться - дуже низька. В Ужгороді є кандидати, що поборяться за 3-4 місце, а в Мукачевому проблема навіть з кандидатами. Вдається взнаки багаторічна монополія однієї родини на політичну діяльність в місті, тому учасники другого туру можна зпрогнозувати з вірогідністю 100%.

 В Ужгороді певну інтригу вносить рішення партії “Голос” висунути кандидатом в мери відомого закарпатського підприємця, письменника, колишнього голову Баранинської сільскої ради Павла Чучку (9,5%). Навіть без активної кампанії, він виходить на третє місце в соцопитуваннях, але часу щоб догнати лідерів у Павла Павловича мало - вважають експерти. “Міським головою скоріш не стане - але список партії “Голос” з таким лідером в Ужгородську міську раду потрапляє” - наголосив у коментарі Zaholovok.com.ua Федір Шандор, професор, к.с.н.

 За результатами соцопитувань, що проводилися в Ужгороді київською компанією Smartpoll, на які посилається Федір Шандор, позитивну динаміку за місяць продемонстрували лише два основні кандидати. Кандидати другого ешелону, активність яких була помітна у серпні, навпаки, тепер губляться на фоні великої кількості кандидатів, що заявилися. Аутсайдери розпорошують голоси між собою.

 Політолог Петро Поліха пояснює незначне, але зростання рейтингу діючого мера Богдана Андріїва як результат правильної роботи політтехнологів: “Традиційні передвиборчі ремонти - намагання міської влади догнати все те, що не робилося, дають свій результат. Класична пропаганда: міського голову щодня нахвалюють всі ужгородські ТВ-канали. Ефективно побудована робота в полі: характеристику мера Андріїва, “краде, але щось робить”, яка склалася серед ужгородців, штаб діючого мера посилює меседжем, “якщо його не обрати - ваш двір не відремонтують”. 

 Рейтинг Віктора Щадея, на думку експертів зріс, перш за все, за рахунок початку кампанії: виборці почули, що він іде - пізнаваність і підтримку мав, за серпень стало зрозуміло, що він іде. Дискусії, чи правильно Щадей зробив погодившись стати кандидатом від “Слуги народу” лише додали інтересу до його кандидатури. Якщо він і втратив частину виборця, який налаштований проти “Слуги народу”, то отримав тих, хто орієнтований на президентську партію.

Внести зміни в пару лідерів може Павло Чучка, який досить пізно вступив в кампанію. До висування Віктора Щадея від Слуги народу, він закликав підтримати його кандидатуру, як єдиного, хто може перемогти Андрієва. Тепер патріотичний виборець отримав свого кандидата - можна передбачити, що кампанія Чучки буде креативною, але навряд чи він встигне догнати лідерів.

За четверте-п'яте місце розгорнулася боротьба між екс-мером Сергієм Ратушняком та сином іншого екс-мера Андрієм Погорєловим, шо буде кандидатом від партії Опозиційна платформа - За життя. 

Загалом підтримка виборцями, потенційних кандидатів на початку вересня виглядає так:

Як повідомляв Zaholovok.com.ua Мера Ужгорода обиратимуть у два тури 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.