Новини

Медики Ужгородської міської лікарні йдуть до прокуратури через дії мера

Профспілковий комітет медичних працівників УЦМКЛ підготував звернення до прокуратури міста з проханням скасувати незаконне рішення, ініційоване та підписане мером Ужгорода Віктором Погорєловим. Рішення передбачає скорочення 30 ліжок у кількох відділеннях міської лікарні - 15 - терапевтичного, 10 - хірургічного, 5 – з травматологічного, аби створити ще одне – онкологічне.  Збори медпрацівників відбулися 12 грудня, нововведення в лікарні мають запровадити вже у понеділок, 15 грудня.

Лікарі кажуть, що рішення, по-перше, незаконне. Адже підписувати такі документи та ініціювати реформування, не компетенція мера, повинен бути наказ міського відділу охорони здоров’я. По-друге, з 23.02.2014 року в Україні введено мораторій на реорганізацію медичних закладів. І по суті, відділення, яке планується створити і на яке виділятимуть з міського бюджету кошти, дублюватиме функції обласного онкодиспансера, де лікуються ужгородці. Крім того, у приміщенні міської лікарні на нижньому поверсі вже діє онкологічний центр, щоправда приватний, приміщення для якого здано в оренду на 25 років засимволічною вартістю 1 грн. за рік.

На профспілкових зборах був присутнім і юрист облпрофспілки працівників охорони здоров"я. Було вирішено звернутись з відкритим листом до міської, обласної прокуратури, міськвідділу охорони здоров"я, облуправління охорони здоров"я. Також готується відкритий лист Міністру охорони здоров"я.

Як розповіли журналістам медики, забрати з кількох відділень ліжкомісця мер В.Погорєлов планував ще рік тому,але потім ситуація владналася, через Євромайдан, який мера зняв. Але оскільки Погорєлов повернувся, повернулися і його плани. Минулого року, у жовтні, вже одне відділення постраждало від реформувань міської влади. Дитячу хірургію позбавили приміщення, тепер хворим дітям виділено дві палати у дорослій хірургії (за рік тут пролікували 900 дітей) і годують обіцянками про нормальні для роботи та маленьких пацієнтів умови.

Comments
Гість (не перевірено)

Это отголоски борьбы областного онкологического диспансера за монополию в Закарпатской области. Ситуация с онкологической помощью в Закарпатье катастрофическая. Диагностируется очень мало (значит многие умирают без диагноза), те, кому установлен диагноз живут тоже не долго (уровень помощи областного диспансера далек от международных стандартов). В итоге - жители закарпатья, чтобы получить нормальную помощь, уезжают в Киев, Львов, Венгрию, Словакию. Так и будет - пока существует монополия.

пн, 15/12/2014 - 10:11 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.