Новини

Майже 800 мешканців Ужгорода підписали звернення проти забудови кар'єру

Радванський кар'єр в Ужгороді

Звернення проти забудови Радванського кар'єру, яке ініціював мешканець Ужгорода Олександр Ровняк, підписали майже 800 ужгородців. Кілька років тому громадськість запропонувала місту облаштувати біля кар’єру парк, бо це популярне місце для відпочинку ужгородців влітку. Тоді був розроблений план території майбутнього парку, однак виявилося, що кілька ділянок роздані у приватну власність, частина – уже забудована. Звернення направили до Ужгородської міської ради, Закарпатської ОВА та прокуратури. На запит zaholovok.com.ua у міськраді відповіли, що землевпорядна документація щодо ділянки на 25 га, яка планувалась для облаштування парку біля кар’єру, не затверджена. Ділянки, які перебувають у приватній власності, місто може викупити, однак про такі наміри наразі нічого не повідомлялося.


Олександр Ровняк у коментарі zaholovok.com.ua зазначив, 24 листопада звернення щодо необхідності збереження доступу містян до Радванського кар’єру та проти його забудови передали до Ужгородської міськради, Закарпатської ОВА та прокуратури. «Поки що реакції не було, у них є певний час на відповідь – зазвичай це близько місяця. Вже є реакція від прокуратури: вони направили цю справу до поліції для того, щоб слідчі вияснили, чи були ці земельні ділянки виділені законно. Але це поки тільки певні рухи, це ще не є результат. Зібрати вдалося майже 800 підписів, що взагалі дуже добре для Ужгорода», – каже Олександр Ровняк.

В Ужгородській міській раді на запит zaholovok.com.ua щодо статусу території біля Радванського кар’єру відповіли, що 10 вересня 2020 року міська рада вирішила створити новий парк на території колишнього кар’єру. У лютому 2021 року був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення ділянки у 25 га для облаштування парку на території Радванського кар’єру, однак, як зазначили в Ужгородській міськраді, ця документація не є затверджена.

Детальний план території парку біля Радванського кар'єру
План парку на території Радванського кар'єру. Документ наданий Олександром Ровняком

Нагадаємо, чотири земельні ділянки, про які йшлося і відео Олександра Ровняка та про які ми згадували у попередній публікації про ситуацію на кар’єрі, були передані у приватну власність ще восени 2012 року. Їх власники – Михайло Шип, Парасковія Лола, Олена Стецов’як, Любов Баник. Усі землі – по 0,10 га в районі вулиці Стефаника та з призначенням для будівництва житлових будинків. Згідно з відповіддю на запит до Ужгородської міськради, у грудні 2014 року було затверджено проект землеустрою однієї з цих ділянок зі зміною конфігурації, але без зміни площі (йдеться про ділянку, яка належить Любові Баник).

На прохання роз’яснити, які подальші дії планується проводити стосовно цих ділянок (чи планується повернення їх у власність міста чи зміна цільового призначення і т.п.),  в Ужгородській міській раді відповіли лише те, що викуп приватних ділянок можливий лише за згодою їх власників. «У разі неотримання згоди власника земельної ділянки на її викуп для суспільних потреб виникає примусове відчуження земельних ділянок, яке регулюється рішенням суду», – додали у міській раді. Проте, наразі про наміри викупити ділянки біля Радванського кар’єру не сказано нічого.  

Карта: ділянки поблизу кар'єру, як роздані у приватну власність
Ділянки в районі вулиці Стефаника, які передані у приватну власність. Сехма Олександра Ровняка

На питання, який можливий розвиток цієї ситуації з кар’єром, Олександр Ровняк відповідає: «Найкращим результатом було б те, що ці ділянки визнали б такими, які виділені у приватну власність незаконно. І їх би повернули назад у власність громади. У цьому й полягає суть нашого звернення, це громадський тиск, вся надія на те, що структури побачать, що людям це дуже не подобається, що люди проти цього і це їх обурює і, відповідно, будуть шукати спосіб з цими ділянками якось розібратися».

«Якось же власники ці ділянки отримали, депутатська більшість за це проголосувала. Це як? Вони не розуміли, де вони виділяють ділянки? Це ж як людина має глибинно не розуміти Ужгород і таке місце як кар’єр, щоби виділити ті 4 ділянки біля води! Це якийсь абсурд. І це потрібно виправити, тим більше, що на це є воля мешканців. У мене є сподівання, що публічний громадський тиск змусить діяти і шукати спільну мову з власниками цих ділянок», – додає Олександр Ровняк.  

Щодо ідеї закрити вже побудовані будинки біля кар’єру смугою дерев, ужгородець зазначає, що це могло б частково згладити той вигляд, який виник на одній зі скель кар’єру зараз.

«Будинки на тій скелі, де вони є, треба закрити деревами, якщо вже так міськрада розпорядилась цими територіями – негідно і бездумно. Мені здається, у міській раді як депутати, так і ті, хто працюють в земельних комісіях, просто не розуміють, що таке Радванський кар’єр для Ужгорода, вони туди не ходять і, відповідно, приймають рішення, які шкодять тисячам ужгородців», – зазначає Олександр Ровняк.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.