Новини

Ужгородці збирають підписи проти забудови Радванського кар’єру

Радванський кар'єр в Ужгороді та табличка із закликом облаштувати тут міський парк

Мешканці Ужгорода збирають підписи до відкритого звернення до місцевої влади та правоохоронних органів проти забудови на території Радванського кар’єру. Звернення ініціював ужгородець Олександр Ровняк. Кілька років тому громадськість запропонувала місту облаштувати біля кар’єру парк, міськрада пішла назустріч, був розроблений детальний план території парку, проте у процесі виявилося, що частина ділянок, де планувалося облаштувати парк, роздана у приватну власність. Частина з них – уже забудована: зараз над кар’єром вже є кілька приватних будинків, ще кілька ділянок перебувають у приватній власності та, ймовірно, готуються до будівництва. Крім того, влітку біля кар'єру проклали нову дорогу, громадські активісти стверджують, що роботи проводилися без жодних дозволів. Зараз ужгородці пропонують відділити вже збудовані будинки смугою дерев, а ділянки, де може виникнути нове будівництво, повернути у власність міста.


Як у коментарі zaholovok.com.ua повідомив ініціатор звернення до місцевої влади Олександр Ровняк, наразі текст звернення проти забудови Радванського кар’єру підписали понад 250 мешканців Ужгорода. Далі ініціатори створення парку біля кар’єру планують направити звернення до Ужгородської міськради, Закарпатської ОВА та місцевої прокуратури.

«Будинки навколо кар’єру збудовані відносно недавно, один з них – десь рік тому. Зараз скелі навколо Радванського кар’єру активно забудовуються. Частина ділянок передана у приватні руки. Хоча раніше ми виступали з ініціативою облаштувати на території кар’єру міський парк, оскільки це чи не єдине місце для відпочинку ужгородців влітку. Все завершилося на тому, що міськрада розробила проект, детальний план парку. Далі справа не пішла, проте виникли негативні й ганебні явища – забудова, незаконне прокладення дороги та фактичне рейдерство. Це продовжується відбуватися й зараз», – зазначив Олександр Ровняк.

Детальний план території парку біля Радванського кар'єру

Також ужгородець додав, що влітку роботи на кар’єрі з облаштування нової дороги до чотирьох ділянок, які розташовані впритул до «Лагуни» – популярного місця відпочинку для містян біля води, тривали протягом двох-трьох тижнів. Олександр Ровняк стверджує, що жодних дозволів на ці роботи не було, а на звернення громадськості до Ужгородської міськради відповіли, що місту нічого не відомо про ці роботи.

Як зазначається у рішенні Ужгородської міськради, копію якого редакції надав Олександр Ровняк, створити парк на території Радванського кар’єру мерія вирішила у вересні 2020 року, тоді ж управлінню містобудування та архітектури дали доручення надати наявну містобудівну документацію із зазначенням меж зеленої зони загального користування для можливості влаштування міського парку навколо кар’єру. Взимку 2021 року департаменту міського господарства надали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 25 га для облаштування міського парку на території Радванського кар’єру. Цим планом, зокрема, передбачене і облаштування фунікулеру над кар’єром.

Разом із тим, на схилах біля кар’єру триває будівництво житлових будинків, крім того, на одній зі скель кілька ділянок перебувають у приватній власності – ще в жовтні 2012 року чотири земельні ділянки передані у власність громадянам – Михайлу Шипу, Парасковії Лолі, Олені Стецов’як, Любові Баник. Усі – по 0,10 га та з призначенням для будівництва житлових будинків. Ці ділянки розташовані недалеко від популярного місця відпочинку ужгородців на кар'єрі, яке місцеві називають «Лагуна». У відповідь на інформаційний запит Олександра Ровняка  у міськраді відповіли, що наразі ці чотири ділянки, «пропонується перетворити в територію, яка зможе обслуговувати парк». Яким чином це буде відбуватися, наразі невідомо.

«Після розголосу роботи з облаштування дороги до цих приватних ділянок біля кар’єру припинилися. Але бачимо, що ситуація не змінюється. І, якщо нічого не робити, то на Радванському кар’єрі буде не міський парк, а приватна територія. Наразі ми зняли відео, воно досить добре поширилося серед ужгородців, ініціювали відкрите звернення до влади та до прокуратури, закликаємо ужгородців підписувати його, аби захистити кар’єр від забудови», – зазначив  Олександр Ровняк.

Редакція zaholovok.com.ua звернулася до прес-служби Ужгородської міської ради з проханням прокоментувати ситуацію із планами щодо облаштування парку біля Радванського кар’єру та перебуванням частини ділянок, де запланований міський парк, у приватній власності. Також редакція направить запит до міськради з проханням надати інформацію про роботу над детальним планом території навколо Радванського кар’єру.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.