Новини

Майже всі закарпатські каналізації потребують ремонту і оновлення

92% каналізаційних очисних споруд закарпатських населених пунктів перевантажені і знаходяться у незадовільному технічному стані. 


Днями у Закарпатській ОДА  пройшло розширене засідання робочої групи з розробки Стратегії водоочищення Закарпатської області до 2020 року. 

Заступник директора департаменту екології Юрій Шпонтак розповів про критичний стан закарпатських каналізацій, які потребують реконструкції, збільшення пропускної спроможності та впровадження нових технологій очищення стічних вод.

Ситуація, як повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА,  ускладнена відсутністю потрібних коштів для вирішення проблеми і нормального фінансування обласної програми “Питна вода Закарпаття” на 2012-2020 роки. Власне, для її реалізації і, як результат, нормальної роботи систем водопроводу і каналізації , потрібно 753,6 млн. гривень (у цінах 2011 року). Тобто зараз із врахуванням зміни курсу мова йде про куди більші суми.

На жаль, починаючи з 2012 року держбюджет не допомагав місцевій громаді у цьому питанні, хоча запланована програма зі збереження питної води базувалася саме на ньому. Водночас держава навіть після анонсованої децентралізації не поспішає переправляти податки до місцевих органів влади. 

"Із 2006 до 2015 року за власні кошти підприємств побудовано 133 нових каналізаційних очисних споруд біологічної очистки. Водночас не вирішується питання будівництва каналізаційних споруд та каналізаційних мереж у сільській місцевості. Майже всі житлові будинки збирають свої стоки у вигрібні ями», - розповів Юрій Шпонтак.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.