8 причин поїхати на екопікнік із Chysto.de

Ми любимо Карпати, завжди кажемо, що цінуємо українську природу та обожнюємо відкривати для себе нові мальовничі місця. Але часто не хочемо бачити, що ми здатні робити з природою. Екородина Chysto.de вже кілька років поспіль змінює ставлення людей до сміття, до природи і до своєї ролі в порятунку Карпат. З невеликого прибирання берегів у колі друзів ініціатива виросла у цілий рух і громадську організацію, яка зараз щоразу збирає на водосховищі сотні натхненних людей з усіх усюд, які хочуть зробити нашу країну чистою – у всіх сенсах.  


Вся команда zaholovok.com.ua захоплюється цими чудовими людьми і хоче передати це захоплення іншим. Тому – ось вісім причин, чому варто поїхати на екопікнік із Chysto.de вже найближчим часом – 13-14 квітня. Цей екопікнік, до, речі відкриє сезон прибирань на Закарпатському морі, адже це перший екопікнік у 2024 році.

1. Відкрити для себе неймовірне місце в Карпатах, де багато води в оточенні гір та унікальної флори і фауни, що знаходиться під охороною. Тут красиво у будь-яку пору року, у будь-яку погоду, бо Закарпатське море, береги Вільшанського водосховища – це краєвиди, які ви не звикли бачити на картинках, але у які закохаєтеся з першого погляду. Гарантовано.

2. Побачити, що людина здатна зробити з природою. Так, попри те, що Закарпатське море – унікальне і цінне місце, воно ще є й ілюстрацією байдужості та неповаги. Як самих себе, так і до природи. Волонтери Chysto.de майже щомісяця збирають з берегів Вільшанського водосховища тонни сміття – пластику, скла та іншого непотребу. Значну частину сміття відправляють на переробку, інше – вивозиться на полігон.

3. Знайти неймовірних людей, до яких захочеться повертатися. Так, це звучить дивно і якось нереально, але крутих друзів, небайдужих до Карпат і до України загалом людей, можна знайти саме… порпаючись у смітті :) Бо не кожен захоче проїхати сотні кілометрів, аби рятувати карпатський край від сміття і дарувати йому розуміння, що далі так не можна.

4. Провести два дні у безпосередній близькості до природи, насолодитися красою, почерпнути трохи сил і відчути, що серед цих буремних днів ще є Життя. Прибирання на березі – це не зовсім прибирання. Дехто із прибиральчан (так звуть усіх, хто хоча б раз приїхав на екопікнік із Chysto.de) називає це магією, а хтось каже, що коли на природі збираються чудові люди для чудової справи – цієї магії не уникнути. Ми точно не знаємо, як це працює, але хто приїхав на Берег Закарпатського моря, неодмінно повертається сюди ще раз. Це перевірено.

5. Захотіти сортувати сміття. Якщо ви досі не можете зважитись на цей крок, то поїздка із Chysto.de змусить вас задуматися і таки почати сортувати сміття вдома. Чому? Бо побачивши, скільки пластику є навколо – у воді, в кущах, на берегах, у траві й серед квітів, у вас точно виникне бажання хоч трохи, але зменшити його кількість у природі. А за першим кроком, прийде і розуміння, що це не так вже й тяжко.

6. Спробувати Закарпаття на смак. Усіх волонтерів Chysto.de щоразу частують смачнезними локальними стравами, назви яких ви будете намагатися запам’ятати, аби спробувати їх знайти ще десь за межами Карпат (спойлер – це буде тяжко!). Ріплянка, грибна юшка, бограч,  колочавські голубці – ніколи точно не знаєш, чому віддаси своє сердечко :)

Голубці

7. Стати частинкою великої Мрії. Засновник ініціативи Chysto.de Роман Жук мріяв про те, аби береги Вільшанського водосховища стали чистими і – захищеними.  Більше року тому Роман віддав життя за Україну на фронті. Зараз його Мрію втілює дружина Олена із синами та з командою – за підтримки волонтерів та природоохоронних організацій, які докладають усіх зусиль, аби берег Закарпатського моря залишився чистим і вільним від забудови. Кожен, хто приїжджає на екопікнік, долучається до здійснення цієї Мрії і стає частинкою екородини Chysto.de.

сміття

8. Приїхати у Карпати і побачити пробудження природи. Саме середина квітня – це час, коли природа у Карпатах пробуджується зі сну. Гірські схили покриваються ніжною зеленню і легким килимком першоцвітів. Цього року погода викидає дуже багато вибриків: спочатку було різке потепління, але потім Колочаву і навколишні села, що оточують Закарпатське море, засніжило. Тому є велика ймовірність застати у горах цвітіння крокусів та й усіх інших провісників   І таке не можна пропустити.

Афіша екопікніка 13-14 квітня

Деталі про екопікнік можна знайти на офіційних сторінках Chysto.de у Facebook та Instagram. Більше про ініціативу та роботу волонтерів – на сайті Chysto.de. Про команду, яка творить зміни і щиро любить природу читайте тут.

Фото: Влада Мазур, Ірина Сулик, Юлія Іващук

Scroll To Top