Новини

Конярство: допомогу з бюджету отримують лише власники щонайменше 10 кобил

Губернатор Закарпаття Олександр Ледида, коментуючи розвиток конярства в області, зауважив, ОДА планує розробити спеціальну програму, оскільки чинна програма від  міністерства агропромислового комплексу діє, але вимоги наразі є такими, що господарям треба мати 10 кобил щонайменше, аби отримати допомогу.

Про це губернатор розповів, як повідомили із прес-центру ОДА, у контексті вже шостого за рахунком свята Гуцульського коня, що відбулося на Свалявщині (у розділі «Життя по-закарпатськи» читайте розгорнутий матеріал про цю подію).

Довідка Zaholovok.com.ua:

Коні гуцульської породи живуть на Закарпатті здавана – горяни завжди цінували їх за витривалість та спокійний норов. Жодна інша порода випробування Карпатами не витримала. «Гуцуликів» розводять також у Польщі, Румунії, Словаччині, Чехії, Австрії – популяція у Східній Європі налічує близько 25 тисяч коней.

Сьогодні «гуцулики» використовуються більше в туризмі та медицині (на Свалявщині оздоровлюються діти з ДЦП, астмою, захворюваннями серця з різних куточків України – близько 5 тисяч упродовж літа).

В обласної Науково-виробничої асоціації "Племконецентр" коней купує чи не кожна область. Вартує породистий красень від 8 до 17 тисяч гривень

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.