Новини

Хустяни оцінили роботу поліції як задовільну

Завдяки роботі викладачів та студентів кафедри соціології УжНУ проведено соціологічне опитування в м.Хуст про ставлення та рівень довіри місцевих мешканців до Національної поліції Закарпаття.

Результати демонструють, що в цілому хустяни позитивно ставляться до роботи органів внутрішніх справ та патрульних поліцейських. Проте бажає кращого боротьба з корупцією та розкриття справ з насильства в сім’ї.

5 березня 2016 року група інтерв’юерів відділення соціології та соціальної роботи УжНУ провела опитування методом анкетування серед мешканців міста Хуст щодо оцінки реформи органів внутрішніх справ. Зокрема вивчалося ставлення респондентів до поліції в цілому та до її складової – патрульної поліції. В ході дослідження було вивчено питання довіри городян до нової поліції, до патрульної поліції, ефективність роботи поліції за різними напрямками та довіру до різних соціальних інституцій в Україні.

Вибіркова сукупність склала 180 жителів Хуста. Вказана вибіркова сукупність відтворює генеральну сукупність за такими параметрами: вік, стать, освіта.

Проведене опитування показало, що майже половина респондентів довіряє новоствореній структурі. На запитання «Чи довіряєте Ви поліції?» 11,9% респондентів відповіли, що цілком довіряють та 37,3% – скоріше довіряють. Серед вікових груп найбільше довіряють поліції молоді мешканці Хуста (від 18 до 39 років), а в розподілі за статтю переважають чоловіки. Більш довірливо до новоствореної поліції відносяться респонденти з середньою та середньою спеціальною освітою.

В ході дослідження група інтерв’юерів цікавилась, як змінився рівень довіри городян до поліції за останні шість місяців. З діаграми 2 видно, що майже половина респондентів (48%) не змінили свій рівень довіри до поліції за вказаний період. Трохи більше за чверть респондентів вважає, що їх довіра до поліції скоріше підвищилась. До того ж всього 7 респондентів вказали, що їх рівень довіри до поліції суттєво знизився. Відмітимо, що рівень довіри підвищився серед представників молодого покоління відносно інших вікових груп та серед чоловіків відносно жінок.

Одним з завдань дослідження було з’ясування оцінки респондентами ефективності роботи поліції за окремими напрямками. На основі 5-ти бальної шкали (де 1- дуже погано, а 5 – відмінно) по кожному напрямку виставлялась окрема оцінка. Діаграма 4 свідчить, що найкращу оцінку респонденти виставили роботі поліції щодо оперативної дії служби 102 (зв'язок та прибуття на місце події) – 3,43 бали. Дещо нижче респонденти оцінили роботу в напрямку профілактики насильства в сім’ях та підсумкової оцінки діяльності поліції у населеному пункті (по 3,18 балів), знешкодження організованих злочинних груп та підсумкової оцінки діяльності поліції в районі (середня оцінка - 3,85 балів). Також відносно високим балом був оцінений зворотний зв'язок після події або звернення (3,06 бали). Найнижче респонденти оцінили роботу поліції щодо протидії корупції, хабарництву у поліції та, відповідно, протидії цим явищам у патрульній поліції.


Абсолютна більшість жителів Хуста ще не встигла за останні шість місяців безпосередньо побачити роботу поліції міста. За цей період всього 19,2% мешканців особисто мали справу з поліцією.

Нагадаємо, що подібне соціологічне дослідження вже проводилося в смт.Дубове Тячівського району.  Невдовзі анкетування відбудеться в смт.Воловець та містах Ужгороді і Мукачеві. Детальніше про це читайте на офіційній сторінці ГУНП в Закарпатській області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.