Новини

Хуст відзначив 923-й день народження

У неділю, 12 травня, на центральній площі Хуста відзначали День міста. Цього року місто святкувало 923-й день народження, а подію відзначали чотири дні – почали ще 9 травня.

До святкування міська влада підготувала досить насичену програму. З четверга в  Хустському краєзнавчому музеї проходили «Дні відкритих дверей», були організовані тематичні екскурсії «Руїнами Хустського замку», «Архітектурні пам’ятки міста», «Чеське містечко».

У п’ятницю  в залі Хустського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулася суперфінальна гра турніру ерудитів «Що? Де? Коли?» серед учнів 9-11 класів. Цього ж дня на стадіоні «Карпати» відбулися спортивні змагання з футболу і гандболу серед учнів ДЮСШ.  В суботу в місті проходив марш-парад інвалідів-візочників, учасників 5-го фестивалю «Долина нарцисів»  та спартакіада серед учасників фестивалю, а в міській раді пройшла міжнародна конференція керівництва міста Хуст та міста Сніни (Словаччина) щодо реалізації проекту «Сніна-Хуст – разом задля розвитку туризму Карпатського біосферного ареалу».

У  картинній галереї відкрили художню виставку «Хуст очима митців», вже ввечері у підніжжя Замкової гори за участі делегації з Угорщини відкрито пам’ятний камінь  з епіграмою «Хуст» угорського поета Ференца Колчеї, що присвячується Хустському замкові. В суботу на майдані Незалежності урочисто відкрили перший   Міжнародний  фольклорний фестивалі «Білі нарциси» , в якому взяли участь колективи з України та гості фестивалю – колективи «Merlin» і «Starincanka» з м. Сніни (Словаччина). Також в ці дні в місті гастролював  Будапештський  цирк-шапіто „Європа”.

Найбільше заходів до Дня міста провели в неділю. Зранку в Хусті, на ранішню молитву у церквах традиційно збирається чимало вірників. А церковний молебень із нагоди свята зібрав їх ще більше. Опісля, в міській раді відбулася зустріч міського голови Володимира Кащука та депутатського корпусу  з керівництвом міст-побратимів: Грубешів (Польща), Ліпани (Словаччина).

Ввечері на майдані Незалежності  розпочалася офіційна частина святкування.

Міський голова Володимир Кащук зазначив, що цього року виповнюється 15 років як парламент надав місту статус обласного значення. «Наше місто – місто з великою історичною та культурною спадщиною. Наша історія славна. Я бажаю Вам любити своє місто і пишатися ним. Впевнений: разом ми зробимо Хуст кращим. Цього року як і зазвичай на День міста зібралося чимало друзів. Сподіваємося, що з кожним роком їх буде більше», - зазначив Володимир Кащук.

Голова Закарпатської облради Іван Балога відзначив, що  місто з майже тисячолітньою історією є прикладом того, як тут мирно співіснують люди різних національностей, різних віросповідань. «Найбільше багатство Хуста – це його мешканці: щирі та працьовиті. Тому всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки щоденній напруженій праці громади. Я вдячний за все те добре, що ви зробили і робите для рідного міста. Мені дуже хочеться, щоб мешканці Хуста зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку  міста», –  сказав Балога.

Також у рамках святкування Дня міста в Хусті відбувся гала-концерт учасників першого міжнародного фольклорного фестивалю «Білі нарциси» Завершилося дійство  святковим феєрверком, – повідомили у прес-службі Закарпатської обласної ради. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Більше новин по темі

11-12 травня

Фестиваль "Білі нарциси". Хуст, урочище Кіреші, Долина нарцисів. 

Хуст засніжило на Старий Новий рік

У Хусті зима вирішила згадати, що вона таки зима і на ранок Старого Нового року «білі мухи налетіли, все подвір’я стало білим». А дітлахи, своєю чергою, користувалися можливістю «піймати» ті недовгі моменти існування снігу в місті. Поки зима знову не забуде, що вона зима.

Автор фоторепортажу Катя Брижань

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.