Новини

Хрестовоздвиженський собор в Ужгороді можуть внести до спадщини ЮНЕСКО

Греко-католицький кафедральний Хрестовоздвиженький собор можуть внести до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Про це йшлося сьогодні, 16 березня, під час спільної пресс-конференції мера Ужгорода Богдана Андріїва та єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії  Мілана Шашіка.

«Наразі у переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО є дві закарпатські церкви – святого Михайла у селі Ужок та церква Вознесіння Христового, так звана Струківська церква, у селі Ясіня. В Ужгороді маємо дуже цінну пам’ятку – Горянську ротонду. І в самому центрі  маємо кафедральний собор із резиденцією 17 століття. Вони заслуговують того, аби бути під охороною ЮНЕСКО», – сказав єпископ Мілан Шашік.  

«Було докладено багато зусиль для того, аби врятувати цю будівлю. У жовтні 2010 року було звернення до Міністерства культури з проханням внести собор і резиденцію до переліку об’єктів, які знаходяться під охороною держави.   До цього часу це прохання не було задоволено. Була відповідь Мінкульту відповідь нашому обласному відділу культури, що прохання про визнання культурної зони буде розглядатися у належному порядку. Але відповіді досі нема. А без неї ми поки не можемо звертатися до ЮНЕСКО»,– пояснив єпископ.

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.