Карпатському Єврорегіону виповнилося 20 років

Карпатському Єврорегіону виповнилося 20 років

У 2013 році минає 20-ліття з дня  створення   Міжрегіональної Асоціації «Карпатський Єврорегіон», в якій зараз головує  угорська сторона.

З цієї нагоди міжнародний секретаріат асоціації за підтримки  Міністерства закордонних справ Угорщини під девізом  «Наше спільне минуле - наше спільне майбутнє» провів 11 квітня у м. Ніредьгазі конференцію. В її  роботі  взяли участь і численні представники Закарпатської області, яка  у 1993 році однією з перших вступила до цього  міжрегіонального  об’єднання.

Як  зазначив у своєму  виступі  заступник  голови закарпатської  обласної ради Андрій Сербайло, за  цей  період   «Карпатський  Єврорегіон» став  повноправним  суб’єктом європейської  транскордонної  політики, дієвим партнером  у багатогранній  діяльності регіональних влад  по розбудові і розвитку  об’єднаної Європи.

Співпраця у рамках у «Карпатського  Єврорегіону» сьогодні активно допомагає органам  регіональної  і місцевої влади Закарпаття вирішувати  виробничі, економічні  проблеми, сприяє утвердженню національної єдності та міжнаціонального взаєморозуміння,  розширенню культурних та наукових контактів і дружніх відносин з багатьма регіонами європейських країн.

Саме  через інституції  «Карпатського Єврорегіону» Закарпаттям  встановлено  партнерські зв’язки не тільки з областями Саболч-Сатмар-Берег, Гевеш та  Боршод-Абауй-Земплен Угорщини,  а й з Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями Словаччини, Марамурешським та Сату-Марським повітами Румунії, Підкарпатським воєводством Польщі. Більше  того, посередництвом цих регіонів ми  знайшли  й інших зацікавлених партнерів у Польщі,  Чехії, Австрії,  Німеччині, Хорватії.

«Карпатський єврорегіон» за 20 років виробив  модель такої співпраці, реалізації проектів і промоцій. І  за  час  свого  головування  у Вишеградській четвірці Угорщина  докладатиме зусиль для посилення інтеграції, транскордонної співпраці з регіонами сусідніх країн, зокрема України, – повідомили у прес-службі Закарпатської обласної ради.  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання