Карпатcькі праліси включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

7 червня букові праліси та старовікові ліси Карпат та Поділля були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об'єкта "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини". Тепер він має назву "Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи" і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять - додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

 

До об'єкта занесено такі українські лісові масиви: Ґорґани (заповідна зона - 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир - Дарвайка (1588,46 га), Синевир - Квасовець (561,62 га), Синевир - Стримба (260,65 га), Синевир - Вільшани (454,31 га), Зачарований Край - Іршава (93,97 га) та Зачарований Край - Великий Діл (1164,16 га), - повідомляється  на сайті ЮНЕСКО.

До 2017 року до складутранскордонногооб'єкта "Буковіпраліси" входили лісовімасивиЧорногора, Уголька - Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій - Трибушани, Стужиця - Ужок.

Богдан Проць, Всесвітній фонд природиWWF в Україні: «Ми підготували й подали до ЮНЕСКО обґрунтуваннящодовключеннядодатковихбіля 5500 га пралісів та старовіковихлісівУкраїни у номінаціюспадщини "Буковіпраліси Карпат та іншихрегіонівЄвропи". Включенняїх до Списку ЮНЕСКО даєнадію на збереженняцихунікальнихлісовихділянок для наступнихпоколінь, тому що вони отримуютьвисокийохоронний статус.

Цедодаткові 23% до існуючих 23510 га. Але целишенезначначастинкапралісів та старовіковихлісів, щоможутьотриматинайвищеміжнародневизнання. За нашими попереднімиоцінками, території, на якихрозміщеніпраліси та старовіковіліси в Карпатах становлять зараз біля 80 000 га і целише 4% територіїлісів. Їхкількістьневпиннозменшується. Наразі ми чекаємо на підписання Президентом Проекту Закону про внесеннязмін до деякихзаконодавчихактівУкраїнищодоохоронипралісівзгідноРамковоїконвенції про охорону та сталийрозвиток Карпат №4480.”

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання