Вчора відбулася зустріч керівників Іршавського району та міста, обласних депутатів від Іршавського району та представників громадських організацій Іршавщини з в. о. голови Закарпатської ОДА Олексієм Гетманенком та директором департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизаветою Біров. Головне питання – це включення Іршавської районної лікарні до переліку опорних, повідомляють в Іршавській міській раді
Як стало відомо 15 січня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження № 23-р «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». На Закарпатті такими стануть лікарні у Берегові, Виноградові, Воловці, Мукачеві, Рахові, Тячеві, Хусті та Ужгороді. До цього переліку не включили Іршавську районну лікарню.
Оскільки Іршавська лікарня не включена у перелік опорних закладів охорони здоров’я, вона втрачає статус пріоритетної і в майбутньому буде позбавлена державної підтримки, що значно зменшить спектр медичної допомоги, втому числі і ургентної. Відповідно піде суттєве скорочення лікарів і медичного персоналу. Та найголовніше, що від цього постраждають жителі району. Оскільки багато населених пунктів Іршавщини – це села з гірським статусом і знаходяться далеко від райцентру і довіз до найближчої опорної лікарні за 60 хвилин неможливий навіть при тому, що будуть хороші дороги.
Це неабияк обурило як жителів так і керівників Іршавського району та міста. За їх словами, Іршавська райлікарня має достатньо кваліфіковані кадри, обслуговує 100 тисяч населення району та забезпечена матеріально-технічною базою і не чим не гірша за лікарні інших районів.
На головне запитання іршавчан, за якими критеріями і якою методологією визначився список лікарень, які отримають статус опорних очільники області чітку відповідь так і не дали. Директор департаменту охорони здоров’я ОДА п. Є. Біров проінформувала, що визначали, які заклади будуть опорними за такою схемою: керівники лікарень заповнювали спеціально розроблені паспорти та надсилали їх керівнику Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». На основі цих даних невідомі для нас експерти проекту здійснювали прогнозування мереж, а Зкарпатська ОДА дала все ж таки відповідні погодження.
Іршавчани готові звертатися до Києва, з вимогою внести Іршавську районну лікарню до переліку опорних закладів охорони здоров’я та зберегти її багатопрофільність. Для цього вони попросили від керівництва Закарпатської ОДА лист про те що обласна адміністрація не заперечує цьому.
В. о. голови облдержадміністрації відповів, що йому потрібно провести консультації з спеціалістами і лише після цього зможе дати відповідь. Було домовлено, що у вівторок наступного тижня відбудеться ще одна зустріч представників іршавщини з очільниками ОДА де і буде вирішено порядок подальших дій.
Нагадаємо, Свалявська районна лікарня працюватиме в звичному режимі