Новини

Губаль і Чубірко попросили словацького посла створити бібліотеку в УжНУ

Голова обласної ради Володимир Чубірко та голова обласної державної адміністрації Василь Губаль звернулися до Надзвичайного і Повноважного посла Словацької Республіки в Україні Юрая Сівачека щодо створення Вишеградської бібліотеки на базі УжНУ.

«Бібліотечний фонд УжНУ нараховує понад 950 тис. книг, з них 21 тис. –особливо цінні видання, що становлять  історичну і культурну спадщину народів Угорщини, Словацької Республіки, Польщі, України та Чеської Республіки і  потребуютьзабезпечення відповідних умов зберігання  цінних примірників друкованих видань відповідно до європейськихстандартів. На сьогодні книжковий фонд університетської бібліотеки розміщений у різних будівлях і  в  жодній із них немає належних умов для зберігання книг, особливо цінних. Основна частина фонду бібліотеки УжНУ зосередженау приміщеннях першого та другого поверхів греко-католицької єпархії без відповідного бібліотечного обладнання.Відсутність у цих приміщеннях обігріву  зумовлює високу вологість, порушення температурного режиму, а відтак умов для належного зберігання цінних видань тут немає, що призводить до псування бібліотечного фонду.

Єдиним можливим варіантом для збереження книг бібліотеки УжНУ, зокрема, особливо цінних примірників, а також відновлення історичної справедливості шляхом повернення приміщень єпархії собору є перенесення бібліотечного фонду до університетського корпусу та створення на базі наукової бібліотеки УжНУ Вишеградської бібліотеки.

Для потреб Вишеградської бібліотеки на третьому етапі планується здійснити роботи з облаштування книгосховищ площею до 2000 кв.м., зокрема, сховища для особливо цінних видань, із забезпеченням необхідних умов для їх зберігання згідно з вимогами чинного законодавства України та вимог Європейського Союзу, і книгосховищ для інших книг бібліотечного фонду, а також читальних залів, підсобних та інших приміщень необхідним технологічним устаткуванням, зокрема, обладнанням для зберігання фондів, обладнанням для оцифрування книг, комп’ютерним, телекомунікаційним та іншим офісним обладнанням, у тому числі, інтернет-зв’язком,  й приладами для бібліотек. Крім того, передбачається облаштування приміщень Вишеградської бібліотеки необхідними меблями. Термін реалізації: 6 місяців. Загальна вартість робіт третього етапу – 500 тис. євро.

З метою імплементації інноваційного підходу до роботи Вишеградської бібліотеки та  забезпечення доступу до фонду бібліотеки, у тому числі і до цінних видань, науковців, фахівців бібліотечної справи, студентів з країн Вишеградської четвірки передбачається започаткувати електронну бібліотеку. З цією метою планується облаштування серверної для зберігання та дистанційного доступу до інформації і закупівля необхідного обладнання для оцифрування, опрацювання інформації для потреб електронної бібліотеки.

З метою оперативного  вирішення цієї проблеми просимо  Вашого сприяння у виділенні коштів для реалізації зазначеного проекту з реконструкції приміщень корпусу Ужгородського національного університету для потреб Вишеградської бібліотеки», - йдеться у листі до посла, – повідомляє  прес-служба облради.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.