Фільми закарпатського режисера покажуть на фестивалі у Львові

У середу 17 січня в Львові відбудеться перегляд і обговорення двох стрічок закарпатського режисера фільму В’ячеслава Бігуна: «Мати. В ім'я мільйонів» та «Я і є вона». Показ пройде в межах проекту «Історія в кадрі» у Львівській обласній науковій бібліотеці з 15:00 (за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13.  Вхід вільний).

МАТИ. В ІМ'Я МІЛЬЙОНІВ (Україна, Естонія, 2014, драма, історія, війна, сімейний, 20/23 хв.; http://www.imdb.com/title/tt3719990) – це бездіалогова драма за мотивами однойменного оповідання О. Довженка про водночас трагічну й величну долю української матері. Фільм підсилює музика відомого композитора В. Гронського, знаного за багатьма стрічками: від «Циганки Ази» та «Острова кохання», до більшості фільмів Михайла Іллєнка та Леся Янчука. Стрічка має успішну фестивальну долю: її більше 30 разів демонстрували на фестивальних і спеціальних показах, удостоїли 5 відзнак. На Міжнародному кінофестивалі в канадському місті Реджайна виконавицю головної ролі Лесю Липчук відзначили як «Найкращу акторку». Фільм представляв Естонію (його зроблено в коопродукції) на Міжнародному кінофестивалі класу «А» «Темні ночі». А сцена «Гідність» набрала більше 3 мільйонів переглядів в інтернеті.

Я І Є ВОНА (Україна, 2014, док., біографія, історія,  романтика, 20/25 хв., http://www.imdb.com/title/tt4032718) розкриває долю гуцулки Василини, яка після довгого мовчання, вперше публічно розповідає про свою любов і зустрічі зі смертю під час українського визвольного руху 1920-1950 років, коли вона зустріла провідника загону українських партизан. Фільм відображає мудрість і колорит українських традицій (наприклад, поради, як вдало одружитися). Цікаво, що фільм зроблено на схилах Карпат (Яблуницький перевал на Закарпатті).

Глядачі побачать оновлені версії фільмів, а всі бажаючі вже можуть переглянути попередні («Мати» за лінком http://bit.ly/2DlsaSz, «Я і є вона» –http://bit.ly/2DEQtYy).

В’ячеслав Бігун ― український кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг, Львівський університет та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій та більше 15 фільмів, 12 з яких, на осінь 2017 р., більше 30 разів нагороджено на українських і зарубіжних кінофестивалях. Фільмографія режисера (http://www.imdb.com/name/nm6484261), як і окремі фільми вільно доступні онлайн (https://www.youtube.com/c/SlavikBihun77).

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання