Два закарпатські села боротимуться зі сміттям по-новому

Два закарпатські села боротимуться зі сміттям по-новому

У двох закарпатських селах запровадили інновації для боротьби зі сміттям.  Абранка та Верхні Ворота Воловецького р-ну стали першими селами Закарпаття, де буде встановлено прес для пластику (відходів з пластикових пляшок, скла тощо).   

 Починаючи з літа 2013 року у селах Верхні Ворота та Абранка Воловецького району впроваджується система селективного збору сміття. Тут розставлено по 20 контейнерів для збору скла та пластику, передусім, пляшки ПЕТ. Двохкубові контейнери поділені на секції: 1,3 м3 для пластику та 0,7 м3 для скла. При повній наповненості контейнера у ньому накопичується близько 200 кг скла та 12-15 кг пластику. Щодватижні з контейнерів вибирається зібрана вторсировина й вивозиться заготівельними фірмами. За час дії програми з сіл вивезено 180-200 м3 пластику і 75-85 м3 скла, або ж з перерахунку на вагу – близько 2 тон пластику та близько 23 тон скла.

Але у цих селах не тільки почали активно сортувати сміття, тут до проблеми підійшли комплексно: закупили на кожне село спеціальний гідравлічний прес, який дозволяє зменшувати в об’ємах назбирані пластикові відходи майже у 15 разів!

Детальніше читайте у розділі «Життя по-закарпатськи».

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання