Коли мова йде про домашній охоронний комплекс з базовим функціоналом і бюджетною ціною, то кращої альтернативи, ніж стандартна GSM-сигналізація не знайти. Вона сповіщає про правопорушення дзвінком або СМС-повідомленням на номер телефону і задіює світлошумовий сигнал, який відлякує порушників і привертає увагу перехожих чи сусідів. У цьому огляді фахівці гіпермаркету безпеки «Безпека-Шоп» проливають світло на питання: як правильно вибрати GSM-сигналізацію.
Серію GSM-сигналізацій можна розділити на дві категорії:
з модулем бездротового зв'язку;
з провідним з'єднанням.
Зручні і сучасні бездротові рішення
Бездротові GSM-сигналізації використовуються для охорони орендованих приміщень або у випадках, коли користувач не бажає руйнувати стіни під проводку.
Яскравий приклад такої сигналізації - комбінація GSM-сигналізатора Express GSM, оповіщувача «Призма-С» і кількох датчиків руху КС-101. Познайомитися з технічними параметрами устаткування можна в каталозі - https://www.bezpeka-shop.com/catalog/express_gsm/.
До безумовних переваг пристроїв такого типу варто віднести легкість установки. Для початку роботи бездротової GSM-сигналізації потрібно просто розставити датчики по території, що обслуговується. Але при цьому користувачу доведеться регулярно стежити за зміною батарейок - як мінімум, 1 раз на рік. До того ж відстань передачі зазвичай обмежена 15-30 м.
Класичні і надійні провідні системи
Провідні GSM-сигналізації з'єднуються проводкою, яку можна легко приховати під час ремонту. Якщо дроти заштробити в стіну, то порушити працездатність охоронного комплексу буде практично неможливо. Але якщо проводку залишити на поверхні стіни, то її легко перекусити або доукомплектувати «обманним жучком», чим іноді користуються зловмисники. Асортимент провідних сигналізацій, представлених на сайті www.bezpeka-shop.com, великий.
Такий вид охорони надійний в плані безперебійності живлення (для цього необхідно встановити ДБЖ), а також робить можливим охоплення чималої площі (по дротах сигнал здатний передаватися на відстань понад 300 м). Але варто відзначити складність електричної схеми, проблематичну модернізацію (або заміну) і необхідність використання джерела безперебійного живлення.
Функціонал
Відповідаючи на питання «Як правильно вибрати GSM-сигналізацію», варто виділити функціональні можливості системи. Так, базові GSM-набори дозволяють розсилати оповіщення на 2-3 номера у вигляді дзвінка або СМС, а також відлякувати зловмисників світлошумові сигналом.
На роль сповіщувача відмінним варіантом підійде модель, яка здатна працювати в стандартному і тихому режимі. Дешеві моделі дають гучний сигнал, який при помилковому спрацьовуванні серед ночі розбудить сусідів в окрузі, чим створить негативну репутацію власникові. Дорожчі моделі оснащені захистом від помилкових спрацьовувань, здатні працювати в «тихому» режимі.