Депутати ухвалили євроінтеграційний закон про вибори

Депутати ухвалили євроінтеграційний закон про вибори

Верховна Рада України внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів, що було однією з ключових вимог ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Відповідне рішення підтримало 365 народних депутатів, – повідомляє Укрінформ.  

Законом враховано рекомендації Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, зокрема, щодо встановлення критеріїв для створення одномандатних виборчих округів; надання додаткових повноважень окружним виборчим комісія у частині організації виборчого процесу в округах. Встановлено вимогу до Центральної виборчої комісії оприлюднювати на своєму офіційному сайті перелік одномандатних виборчих округів, включаючи їхні номери, кордони та адреси відповідних окружних виборчих комісій.

Представників партій або кандидатів в одномандатних виборчих округах зобов'язано інформувати про помилки або неточності, виявлені в реєстраційних документах.

Документом унормувано положення щодо голосування осіб, які на день проведення виборів проживають або перебувають за кордоном, та осіб, що тимчасово змінили місце голосування (без зміни виборчої адреси) поза межами виборчого округу, до якого вони віднесені за виборчою адресою.

Запроваджено проміжне звітування про надходження та використання коштів виборчого фонду й оприлюднення таких звітів на сайті ЦВК, винесення попередження за порушення порядку відкриття рахунку виборчого фонду та подання фінансової звітності з боку партій, кандидатів у депутати.

Встановлено вимоги щодо порядку прийняття рішень виборчими комісіями та оприлюднення документів виборчих комісій з метою підвищення рівня прозорості у їх діяльності.

Законом також вдосконалено порядок висвітлення виборчого процесу засобами масової інформації, положення щодо підстав визнання голосування на виборчій дільниці недійсним.

Окружним виборчим комісіям та ЦВК надано можливість у разі виявлення помилок у протоколах відповідно дільничних виборчих комісій та окружних виборчих комісій, які не потребують змін до підрахованих результатів голосування на дільниці або в межах округу і які можливо виправити без повторного підрахунку голосів, враховувати відомості таких протоколів із прийняттям відповідного рішення, в якому зазначається про такі помилки.

Водночас розширено права, надані офіційним спостерігачам.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання