Новини

Волонтери проекту «Друг» допомагають неповносправним дітям Ужгорода відчувати повноту життя

Асоціація соціальних працівників, членами якої є викладачі кафедри соціології та соціальної роботи факультету суспільних наук УжНУ, реалізовує проект «Друг», у рамках якого студенти-волонтери допомагають дітям активніше інтегруватись у суспільне життя, зробити його цікавішим, веселішим.

Проект «Друг» діє за підтримки Карпатського фонду та голландської благодійної організації СКАN. Зокрема, завдяки цьому проекту діти з особливими потребами вже відвідали Музей меду в Мукачеві, відсвяткували разом День Ужгорода. Попереду ще багато спільних заходів, які, сподіваються керівники проекту, будуть з посмішками згадувати діти.

Як повідомила сайту Zaholovok.com.ua керівник волонтерів проекту, старший викладач кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ Оксана Смук, мета цього проекту — популяризація волонтерського руху та отримання практичних навичок з такої роботи.

У якості волонтерів залучено студентів УжНУ, які в майбутньому отримають спеціальність «соціальний працівник». Проект реалізовується на базі ЗОШ №20, де вперше в Ужгороді впроваджено інклюзивне навчання (діти з особливими потребами навчаються у звичайній школі).

Проект «Друг» також діє в інших областях Західної України.

Як розповіла Оксана Смук, у нашому краї волонтерський рух як явище поки що малопомітне, але користь від волонтерства для суспільства неоціненна. Історія волонтерського руху дуже давня і тривала. Термін волонтерство за своїм змістом означає — безкорислива допомога або поведінка, побудована на альтруїзмі. Соціобіологи вважають, що ген альтруїзму був сформований в процесі філогенезу і став найнеобхіднішою детермінантою соціальної стабільності. Проявляючи альтруїзм до генетично близьких людей, допомагаємо збереженню людського генофонду. Альтруїзм — це соціальна риса особистості, яка, ставши її ціннісною орієнтацією, визначає життєву позицію людини визначається як гуманістичну. Суб’єктивно альтруїзм проявляється в почутті симпатії, орієнтує людину на надання допомоги іншим. Емпатія — одна із причин бажання допомогти іншим. Вона полягає у тому, що, розділяючи душевні страждання, безкорисливо допомагаючи іншим, людина усуває джерело власних неприємних відчуттів.

Новини інших ЗМІ
Comments
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.