Відомий і традиційний угорський десерт, який все частіше можна придбати на закарпатськийх фестивалях тепер можна придбати і у Києві. Зовсім недавно в столиці з'явилося кілька місць, в яких можна поласувати незвичайною солодкою випічкою під назвою кюртош калач.
Ця випічка традиційно продається на фестивалях і ярмарках. Вона встигла підкорити серця ласунів по всьому світу, включаючи Америку, Ізраїль, Чехію, Німеччину. Тепер же кюртош калач можна купити в звичайному київському кіоску.
До речі, вперше в Україні такий кіоск з’явився в Ужгороді біля супермаркету «Дастор». Адже саме Закарпаття є вотчиною угорців, які і навчили його жителів готувати традиційні угорські страви: бограч-гуляш, попригаш, боб-левеш, лангош, теперто-погач (калачики зі шкварками) тощо.
Що ж собою являє кюртош калач? Це солодка випічка, яка бере своє коріння з Угорщини. Відповідно, кюртош калач також називають «Угорський кручений калач». Це виріб спочатку готувався як ласощі на весіллі чи фестивалі. Раніше кюртош калачі робили на вугіллі під відкритим небом на ярмарках і фестивалях, тепер же їх виготовляють у спеціальних печах. Піч має прямокутну форму, з прозорими віконцями. В середині знаходяться дерев'яні валики, на яких печеться кюртош калач.
Хлібобулочний виріб готують з дріжджового тіста, яке складається з борошна, яєць, молока або води, масла, ваніліну, цитруса і цукру. Після того, як тісто готове, його намотують по спіралі на валик, посипають зверху цукром і кладуть в піч. Як тільки калач покривається скоринкою, цукор починає плавитися, на виробі утворюється карамель.
До речі, весь процес приготування кюртош калача можна спостерігати особисто. Особливість цього калача в тому, що його випікають відразу ж після того, як ти його замовив. Тобто, покупець отримує свіжий, щойно «з печі» десерт.
Як тільки калач витягують з печі, його посипають топінгом на ваш вибір. Це може бути кориця, горіхи, мигдальна стружка, білий або чорний шоколад, кокосова стружка.
Наталя Самусенко, студент: «Спочатку я скептично поставилася до такого виду виробу. Тому що це все-таки булка. Але як тільки я спробувала кюртош-калач, я зрозуміла, що це дуже смачно! Гаряченький, тільки з печі. Мені чимось нагадав смак паски. Такий, з кислинкою. Його прикольно їсти по спіральки, по шматочку. А як він пахне! Запах відчувається за два метри. Я не можу тепер пройти мимо! Беріть з шоколадом, мені здається, він найсмачніший»
Де спробувати кюртош-калач? Наразі відомо про три таких місця в Києві. Це Київський планетарій, різдвяний ярмарок, який проходив на Хрещатику, і ларьок «Чудо піч», який розташувався за адресою Харківське шосе, 144-б, біля «Сільпо». До речі, в «Чудо піч» діє така система. Увечері, коли багато клієнтів, і моментально всім не вдається спекти кюртош калач, вас запитають, як скоро ви хочете отримати калач. Після цього запишуть ваше ім'я і час, в який калач буде готовий. І видадуть брелок. Тим часом, поки буде готуватися кюртош-калач, ви можете зайнятися своїми справами.
Смачно виглядає)
Смачно виглядає)
Аж хочеться бігти в магазин
Аж хочеться бігти в магазин зразу!
ммм... ням-ням))
ммм... ням-ням))
А как заняться выпечькой
А как заняться выпечькой