
Сонячні п’ять буднів були для Закарпаття багатими на роботу. Поки офісний народ доводить важливість своєї справи, клацаючи по клавіатурі й змушуючи принтери-сканери працювати на благо того ж таки офісу, селяни на своїх полях, користуючись аж надто сприятливою погодою, збирають яблучно-виноградний урожай, згрібають пожовкле листя і консервують смачнючі закарпатські овочі, якщо ще не встигли приховати пару баночок на зиму.
Інформаційний простір за минулий тиждень нічого нового закарпатцям не запропонував: набридлі всім «народні» суперечки, суди і «боротьба активістів», протести войовничих селян і візит ще одного міністра. А так – живемо, як усе :).
Депутати на цьому тижні взялися за п’яних водіїв. Народні обранці хочуть штрафувати нетверезих за кермом на 6800-7650 гривень. При тому, що штраф для низ зараз становить 2550-3400 грн. Ще пропонують позбавляти любителів алкоголю водійcьких прав на 3-4 роки (зараз 1-2). Але поки це лише у планах. Верховна Рада зміни ще не прийняла. Є час переосмислити свою пристрасть до спиртного :).
Закарпатцям знову заявляють, що наша область – в аутсайдерах. Тепер претензії вже до розумників. Бо кажуть, що серед усіх вундеркіндів, хто під час складання ЗНО набрав 180 і більше балів, закарпатців найменше. А ще кажуть, що найбільш вумні випускники у Львові та Києві. Закарпатські освітяни знають: що діти не довчили, того життя научить. Так що не переймаємося: Закарпаття і так май ліпшоє! :)
Вірастюк і Анрієнко на цьому тижні приїхали в Ужгород і Мукачево. Котре з них краще, не визначали. Але однаково гарно презентували закарпатцям фільм про земляка-силача Івана Фірцака. Журналісти заходилися хвалити роботу всіх-усіх, хто працював над фільмом, і навіть заявили, що під час презентації народився новий національний герой – Іван Сила. Будем шанувать :).
Закарпатські курорти отримали Оскара. Правда, туристичного. Експерти і прості смертні громадяни вирішили, що чотири оздоровчо-відпочинкові заклади Закарпатської області претендують на справжній туристичний Оскар. Нагороду таки присудили. Тепер знаємо, що аби відпочити у цих готелях-санаторіях, треба бути або жителем Донецька, або просто дуже багатим чоловіком :).
«Активісти Народної» хочуть дістатись і до Києва. Закарпатці вже не можуть сприймати жодних новин, які стосуються площі Народної. Тому народ пішов далі. Цього разу написали звернення Азарову, Януковичу, Генпрокурору і ще кільком впливовим дядькам. У листі скаржилися на роботи на площі Народній і розриття клумби з квітами, яка формою складала Герб України, наругою над державними символами. Отакий у нас озабочений нарід. Зате увійде в історію!
Четверо закарпатців від поганих новин і осінньої депресії втекли у Рим. Але кажуть, що відпочивати не збираються: будуть чесно і справедливо вижимати із себе піт, захищаючи честь і гідність України на чемпіонаті Європи з петанку. Спортсменів у далеку дорогу відправляв навіть губернатор. Кажуть, Олександр Олександрович скоро також потрохи пробуватиме грати: петанкісти вже подарували губернатору спеціальний петанкістський набір. «Ледида у Боздоші і петанк» – вже скоро у всіх новинах.
Ляльки заполонили Ужгород: цього року «Інтерлялька» традиційно зібрала в місті найвідоміші лялькові колективи з України і сусідніх держав. Захоплюючі вистави – дітям на радість. Небо над Театральною у прапорцях – для всіх-усіх. А потім – нагороди, гармоти, глядацьке визнання і захоплення. Ужгород він такий, ляльковий.
На одному з ужгородських скверів висадять тюльпани. Кажуть, скверик святої Тетяни буде потопати в чудесних квітах. Але люди переживають: чи, бува, не знайдуться нові активісти, які скажуть, що тюльпанами на сквері ужгородцям закривають очі на громадську несправедливість і страшний сон Балоги – розриття площі Народної. Не розкриваємо тему, бо всі уже й так посварилися.
Як тільки приїхав на Закарпаття пан міністр, селяни у Довгому враз зрозуміли, що дороги у них – жахливі. 200 активістів (пробачте за це слово) зранку вибралися на центральне перехрестя у селі і заблокували дорогу, перекривши напрямки на Хуст, Сваляву, Іршаву. Кричали, бастували, нікого не пускали і вимагали, аби до них негайно приїхав губернатор. З міністром або без.
Через деякий час дорогу розблокували. Із селянами поспілкувався начальник райвідділу міліції, приїхали дорожники і щось таки почали робити. Асфальт, кажуть, привезуть у понеділок. А роботою облавтодору зацікавилася прокуратура.
Тим часом міністр екології Олег Проскуряков провів у одній з ужгородських шкіл урок, послухав проекти з екології місцевих учнів і зібрав на нараду закарпатських чиновників, які не надто відповідально поставилися до візиту міністра.
В Ужгород приїхала купа січовиків. Не з Галичини, а із закарпатської Колочави. Люди в одностроях пройшлися площею Народною, погуляли по набережній і з власним ведмедем пробіглися по Корзо. Насправді січовики брали участь у театралізованій презентації книги «Карпатська Україна: епоха в добі». Але добряче спантеличили ужгородців.
Робочий тиждень закінчився, і вихідні теж. Дощик змушує трохи більше сидіти вдома, ніж планувалося, або ж взяти яскраву парасольку, одягнути гумові чоботи і піти міряти ужгородські калюжі! Гарна ідея, правда? :)
Налаштовуйтеся на понеділок!
Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua
підняли настрій!
підняли настрій!