Причини банальні – острах за своє майбутнє та не зовсім ідеальні документи на право перебування в країні.
Zaholovok.com.ua вдалося поспілкуватися з заробітчанами, які живуть у Росії не один рік. Ті ж зізнаються, що не голосують переважно через брак часу і небажання отримати «паперові» проблеми. Схожа ситуація і з тими, хто їздить на заробітки до інших країн. Користуючись спрощеними і не зовсім легальними схемами, заробітчани самостійно позбавляють себе можливості прийти і зробити вибір на користь своєї країни.
Найбільш активними закордонними виборцями стали ті, хто працює в офіційних установах, а також має право на проживання Україні. Однак й серед тих «Заголовок» знайшов закарпатців, які банально не встигли вчасно звернутися до посольства, і залишилися без можливості проголосувати.
Доктор філософських наук, соціолог, директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор прокоментував: « Щоб їхати додому на вибори закарпатським заробітчанам треба витрачати серйозні фінанси. За кордоном ж голосують тільки ті, хто перебувають офіційно на території. Як ми знаємо, абсолютна більшість закарпатських заробітчан в інших країнах працюють нелегально. Прихід у консульство може їм тільки нашкодити ».