Частина закарпатців має право на соціальну пільгу

Про це розповідає головне управління ДФС у Закарпатській області. 

«Доброго дня! Ми з дружиною працюємо на одному підприємстві. У нашій родині двоє неповнолітніх дітей. Заробітна плата на місяць дружини становить 1800 гривень, моя – 3000 гривень. Чи маємо ми право на застосування податкової соціальної пільги, і якщо так, то якої? Тарас, Мукачево».

У цьому випадку лише батько має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 609 грн з розрахунку на кожну дитину. Так як граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги не перевищує 3420 грн.

Підставою для застосування пільги є заява про її застосування та документи, що підтверджують таке право, зокрема копії свідоцтв про народження дітей.

Нагадуємо, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, який утримує двох та більше дітей віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2015 р. – 1710 грн).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у разі утримання двох та більше дітей дорівнює 1710грн. помноженої на кількість дітей.

Відповідно до положень Податкового кодексу України податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. До 31 грудня 2015 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року та становить 609 грн.

Довідка: застосування податкової соціальної пільги регламентує стаття 169 Податкового кодексу України,- пише Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання