Новини

Cергій Мошак: «На Закарпатті живуть унікальні люди, які виготовляють екологічну продукцію – їх треба підтримувати»

Народний депутат України Сергій Мошак днями відвідав найвідоміші екологічні підприємства краю. Зокрема, познайомився з мукачівською родиною бджолярів Переста, яка у власній оселі організувала своєрідний музей меду та проводить там дегустації.  Парламентар з інтересом послухав розповідь про тонкощі процесу збору різних сортів меду, продегустував чотири види солодкого продукту і спробував фірмову медовуху. «Я для себе відкрив мед з акації, ніколи раніше нічого подібного не куштував. Також дуже цікаво було спостерігати, з яким натхненням бджолярі розповідають про свою роботу та буквально живуть тим, що роблять. Кожна найменша дрібничка, яка є в музеї меду просякнута любов’ю бджолярів, можливо саме це і робить їхню продукцію особливою», - розповів нардеп.

Парламентар також завітав у Нижнє Селище Хустського району, на знамениту сироварню Петра Пригари. Тут переробляють молоко від сільського населення, де корів годують лише натуральними кормами. Сировар провів екскурсію своїм дітищем та розповів, що наразі попит на його продукцію дуже великий, однак переводити якість у кількість він не збирається. «Більша частина продукції реалізовується безпосередньо звідси, люди самі приїжджають і купують те, що їм смакує. Дуже багато туристичних груп, які приїздять на дегустації», - поділився сировар. Сергій Мошак зазначив, що культура споживання органічних продуктів дуже стрімко набирає обертів і саме такі невеликі підприємства мають надзвичайні перспективи. «У всіх розвинених країнах світу вже давно прийшли до усвідомлення, що органічне, натуральне – це найцінніше. Вражає, що Закарпаття завдяки невеличкій сироварні укріплює свою славу гастрономічної оази України. Важливим також є те, що Селиська сироварня стимулює селян з навколишніх сіл тримати молочну худобу», - зауважив парламентар. Ще одне екологічне господарство, яке розташоване у Хустському районі, приємно вразило політика – ферма вихідця з Франції Ореста Дель Соль. Підприємець тримає свиней та корів на трьох гектарах землі та виробляє ковбасу і сир. Примітно, що високоякісну органічну продукцію придбати у магазинах Закарпаття не можна, її потрібно замовляти на перед у виробника. Француз ні на що не нарікає та не скаржиться, втім звернувся до народного депутата з побажаннями трохи полегшити життя фермерам на законодавчому рівні.

«Єдине прохання, яке висловив Орест Дель Соль – це законодавчо передбачити можливість забою худоби фермером у себе на господарстві у присутності ветеринара. Зараз, фактично, це заборонено, тож тварини переживають стрес, коли їх везуть на бійню за кілька десятків кілометрів. Втім, ми маємо розуміти, що більшість простих селян ігнорують ці вимоги і самовільно забивають худобу», - зауважив Сергій Мошак.

Народний депутат також завітав у с. Ботар у «Дім Лекваря», де виготовляються органічні соки, сиропи та варення, та відвідав фермерське господарство, де розводять свиней староугорської породи Мангалиця.

Завершальним пунктом у мандрівці екологічно чистими підприємствами краю стала пекарня у с. Перехрестя Виноградівського району. Віднедавна господарі відкрили свої двері для туристів, тож кожен охочий може долучитися до процесу випічки хліба. Загалом тут випікають десять видів хліба, не додаючи жодних барвників та консервантів.

Сергій Мошак поспілкувався з людьми, побачив на власні очі, з якими труднощами вони стикаються, розвиваючи свої невеличкі підприємства та оцінив стан області вцілому. «Коли ми говоримо про необхідність створення нових робочих місць – ми маємо починати з маленького. Якщо людина комфортно почувається на своїй землі, має можливість реалізувати себе у своїй країні, вона ніколи нікуди не поїде. Ми маємо підтримувати таких людей та наводити їх у приклад усім іншим, хто не наважується інвестувати у розвиток Закарпаття», - вважає народний депутат.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.