Вони доторкнулись до зірок

В Ужгороді відбувся перший Міжнародний фестиваль «Зірки досяжні»

«Цьогоріч однойменний фестиваль   для людей  з особливими потребами вперше пройшов на Міжнародному рівні, адже окрім  учасників з різних міст України участь у дійстві взяли і представники зі Словаччини.

Ініціатором та організатором події традиційно став Президент громадської організації «Інва-Тур Відродження»  Олександр Казьміров. А підтримку у проведенні фестивалю надали: Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України», Закарпатська ОДА, обласний центр фізичної культури та спорту інвалідів, ГО «Закарпатський інформаційно-реабілітаційний центр для осіб з вадами зору «ДИВОСВІТ», Перечинська РДА, обласний центр комплексної реабілітитації інвалідів та дітей інвалідів, обласний центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх» та екологічна кампанія «World».

Розпочався фестиваль «Зірки досяжні» концертом учасників заходу.
Відкрили дійство вітальними словами заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА  В’ячеслав Микулець, Президент ГО «Інва –Тур Відродженняя» Олександр Казьміров, а також – словацькі партнери заходу.

Концертну програму дійства відкрили вихованці МСРЦ «Дорога життя», які подарували глядачам зворушливу композицію «Дыши со мной» та проникливий танець на візках. Таке поєднання  вокалу та хореографії на сцені не залишило байдужими присутніх, які щосили аплодували талановитим артистам.

 Гості-учасники із Запоріжжя, Миколаєва, Донецька, Луганська, Чернівців, Олександрії, Одеси та Рівного, вражали гостей неймовірними авторськими віршами, а також зворушливими піснями та неповторною бальною хореографією на візках. Кожен з виступів учасників концерту зворушив глядачів до глибини душі, залишивши у серці теплі сліди.

 Закарпатський край у концертній програмі представили: Фолькльорний колектив «Нівроку», який повеселив публіку в’язанкою народних пісень, сімейний дует « Рідна пісня», котрий подарував присутнім кілька вокальних номерів, а також – Народний артист України Олександр Садварій, який поділився частиною душі, крізь зворушливі пісні та вокальний ансамбль «Самоцвіти, котрий зворушив глядачів щирістю та дитячою безпосередністю.

Наступний день фестивалю «Зірки досяжні» став для його учасників  найзнаковішим та найбажанішим, адже з самого ранку на них чекала подорож на гору «Полонина Руна», що на Перечинщині. Учасники заходу усвідомлювали, що вже за кілька годин опиняться на вершині гори , і в їхніх серцях бурхливо вирували емоції щастя, їхні душі переповнювало очікування неймовірності.

Подорож на Полонину Руну стартувала зі настановних слів організаторів фестивалю та молитви священнослужителів Ужгородської та Мукачівської Православних Єпархій.

Учасники фестивалю «Зірки досяжні» впевнено і завзято долали кілометрову відстань разом зі своїми родичами та волонтерами, а коли дійшли до символічної позначки «Фініш» - щиро раділи, адже опинилися ближче до вершини, ближче до зірок.
Решта шляху сміливцям допомагали долати водії-рятувальники на спеціальних машинах. І вже за півгодини  учасники опинилися на піку емоцій – на самісінькій вершині Полонини Руної.

Представники влади привітали всіх учасників з подоланням вершини,а священнослужителі зауважили, що учасники фестивалю, які у ту мить стояли на горі, стали ближчими до Бога, і що саме це і є найвищим досягненням кожного, хто подолав цей шлях.

 Окрім того, представники духовенства краю провели літургію освячення хреста, який стоїть на вершині Полонини Руної. Захват переповнював серця учасників, вони захоплено розглядали  неймовірні краєвиди закарпатської землі і щиро раділи тому, що попри всі перешкоди змогли подолати цю дистанцію, довівши, що зірки й справді – досяжні.

А завершився цьогорічний фестиваль процедурою нагородження учасників грамотами та пам’ятними медалями.

Тож четвертий фестиваль «Зірки досяжні» сповна довів, що для людей з особливими потребами не існує  нездоланних вершин, адже їхня віра у власні сили  та їхня жага до життя – незламні, отже, вони здатні підкорити будь-які вершини, діставшись до найвіддаленіших зірок!

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання