Біля сімейного вогнища

В уяві одразу постає живе вогнище, навколо якого гріються дорослі і юні, старі і малі. Вогонь – архетип очищення, символ життя, руху, він об’єднує і захищає, зігріває і обпікає, коли перейти межу дозволеного.

Все, що сказано про вогонь має прямий стосунок до сім’ї, її ролі, завдань, сенсу існування. Кожна новостворена родина мріє про своє вогнище стосунків, місце, куди б можна було повертатися після «походу» в світ, де б зігрівались емоційно і дарували тепло іншим.

Сімейне вогнище має властивість горіти по-різному в різні періоди людського життя: палахкотить і потріскує в молоді роки, рівномірно палає в зрілості і тліє, згасаючи – в старості. Кожен член родини підкидає туди горючих матеріалів: власних емоцій, переживань, фантазій, планів, мрій. В сім’ї завжди один підкидає більше, ніж інший. Сімейне вогнище зможе горіти довго, якщо інший партнер вчасно підстрахує, замінить втомленого супутника життя.

Вогнища бувають різні. Одні з них горять повільно, стабільно і довго. Інші, сповнені пристрасті, згорають вмить. Є такі, які підтримуються кимось одним, а коли цей один припиняє підтримувати стосунок – вогнище згасає… Як відомо, на попелищі важко розвести нове багаття. Спочатку доведеться прибрати попіл...

Берегинею сімейного вогнища вважається жінка. Її завдання – вміло поводитися з вогнем, щоб не спричинити пожежу, травму в тих, хто навколо. Жінка може доручити його комусь із родини на якийсь час, вона захищає вогонь в час холодної зими стосунку. Саме душа жінки здатна відігріти стомлених, знесилених рідних. Часом, сама хранителька вогнища згорає і згасає разом з стосунком, якому присвятила себе.

Наші відносини безцінні з точки зору вогнища. Подбайте, щоб сімейне багаття горіло не надто яскраво чи надто слабо, щоб підживлювали його всі члени родини почергово, щоб допомагали жінці-берегині захищати його в часи негоди.

Від того, що будете підкидувати у вогонь стосунків, залежить відчуття тепла і комфорту, чи, навпаки, пекельного жару і небезпеки.

А яке ваше сімейне вогнище? Ви активно підтримуєте в ньому вогонь, чи сидите і просто грієтеся поряд, спостерігаєте чи турбуєтесь про нього, намагаєтесь залити водою, чи підкидуєте горючий матеріал?

Подібні матеріали читайте: www.bratasyuk.com

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання