Без політичної реформи всі інші – тільки імітація, – нардеп Чумак

Без політичної реформи всі інші – тільки імітація, – нардеп Чумак

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Віктора Чумака,народного депутата України, заступника голови Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, лідер громадянського руху «Хвиля».

Політик пояснив мету свого візиту на Закарпаття: «Я знаю, що всі думають, якщо приїздить в регіон народний депутат, значить скоро вибори. Але ні, я не думаю, що завтра вибори, та готуватися до наступних виборів треба по завершенню попередніх. У мене окрім політичної діяльності є просвітницький проект, у рамках якого я виступаю в освітніх закладах по різних областях з лекцією про те, як долають корупцію у різних розвинених країнах. Крім того, я зустрічаюся з журналістами та з громадою міста».

Також депутат розповів: «Що заважає Україні рухатися вперед? Сьогодні багато говорять про реформи, але чи відчувають їх люди. Можливо, відчутна реформа децентралізації, вона має певні видимі результати. А які інші реформи? Чи відбулася реформа ЖКГ? Та ні, навпаки ми отримали дикі підвищення тарифів. Відчуття несправедливості у країні дуже велике, надвеличезне. Щодо політичної реформи, то її також немає. Мажоритарна система дає величезні можливості скупити голоси та використовувати адмінресурс. На минулих виборах всі обіцяли політичну реформу, пропорційну систему з відкритими списками. Політична реформа може змінити якість і політиків, і політики. Сьогодні, скажемо чесно, більшість людей, які займаються політикою в Україні прийшли туди, щоб капіталізувати власний бізнес або захистити його. Подивіться на декларації, там мільйонери і мільярдери, вони прийшли в політику тільки щоб це багатство примножити. Я не проти, щоб багаті люди йшли в політику, але я проти того, щоб політика ставала інструментом збагачення».

За словами В. Чумака, кільканадцять демократичних політичних сил об’єдналися, щоб разом натиснути на Верховну Раду України для втілення політичної реформи та голосування за нове виборче законодавство.  17 жовтня вони проведуть акцію протесту в Києві на площі Конституції з вимогами до народних депутатів щодо необхідних законодавчих змін – виборчих (прийняття нового виборчого закону, зареєстровано два проекти), антикорупційних (створення антикорупційного суду і вибір суддів до нього без фейкових, керованих конкурсів) та скасування або обмеження депутатської недоторканості.

Разом виходять партія «Громадянська позиція», «Рух нових сил М.Саакашвілі», ГО «Антикорупційний штаб», «Сила людей», «Демальянс», «Самопоміч», «Свобода», «Європейська партія» і політична сила «Альтернатива», громадянські рухи «Чесно» і «Хвиля», Автомайдан, громадська кампанія «Ініціатива реальних дій», коаліція громадських організацій «Реанімаційний Пакет Реформ», партія «Національний Корпус» та інші сили.

«Разом ми зможемо зібрати достатню кількість прихильників політичної реформи і разом нагадати політикам про необхідність виконати обіцянки, дані на виборах, -резюмував Віктор Чумак. - Ніхто не просить нічого надзвчайного. Тільки ця реформа може запустити всі інші реформи в Україні. Інакше все інше буде тільки імітацією реформ».

 

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...