Новини

Американці переконували закарпатських жінок не робити аборти

До Ужгорода після відвідин багатьох європейських країн приїхали американські гості, які на власному прикладі намагаються донести до жінок неприпустимість такого кроку, як зречення власної дитини ще на етапі її внутрішньоутробного розвитку.

Учасниками прес-конференції були лідер руху «Операція вигук» штату Айова Луана Столтенберг та лідер руху «Операція вигук» штату Айдахо, керівник організації «Пам'ять про Сару» Кей Пейнтер. Обидві вони пережили аборт, після чого довго оговтувались, намагались пробачити собі і повернутись до нормального життя. І обом це вдалося лише після кількох років страждань, самознищення і ненависті до себе.

Луана Столтенберг пройшла через три аборти, перший із яких зробила в 17 років. Тоді, за її словами, для неї це здавалось єдиним вирішенням при небажаній вагітності. Після аборту методом вакуумної аспірації, «коли дитину висмоктують із тебе суглоб за суглобом, частинка за частиною, я зрозуміла, що разом з дитиною померла частина мене». Далі були наркотики і алкоголь, розпусне життя – таким чином жінка намагалась приглушити біль від втрати дитини: «Мені здавалось, що чоловіки будуть мене любити хоча би через секс, але це призвело ще до двох вагітностей, і, врешті, до двох повторних абортів». Постійні душевні муки три рази штовхали Луану до спроб звести рахунки з життям. Та врешті жінка зустріла чоловіка, який покохав її такою, як вона є.

Через ті ж душевні муки, і спроби самогубства, і втрату себе пройшла і Кей Пейнтер. Завагітнівши у 39 років, маючи вже двох дочок-підлітків, жінка за порадою лікарів відважилась на аборт. Строк на той час у Кей був уже великий – 4 місяці, й аборт робили сольовим методом – «коли в матку вводиться сольовий розчин і дитина буквально спалюється цим розчином всередині». Через два дні після того, як розчин був введений, жінка прийшла вже на процедуру видалення дитинки: «і лікарі зробили жахливу річ – вони пронесли тіло моєї дитини у мене над головою і просто викинули її в смітник прямо на моїх очах». Після цього, розповіла Кей, вона роками бачила кошмар, в якому їй роблять аборт, чула звук від удару тільця, що падає в сміттєву урну. І так само роками жінка молила у Бога пробачення, намагалась подолати сильний біль й ненависть до себе, через силу за допомоги друзів відвідувала психотерапевта. Лише через довгих 16 років, після нервового зриву і народження ще однієї дитини – хлопчика – Кей розповіла все своїм дочкам і змогла визнати аборт як факт, простити собі зречення власної дитини.

Аборт, упевнені гості, котрі його пережили, є справжнім убивством. «Якщо ми вся можемо погодитись, що життя людини починається з зачаття, якщо вже з зачаття дитина є особистістю, це вже людина. Якщо це життя – значить це справжнє вбивство особистості», – переконує Луана Столтенберг.

Якщо говорити конкретно по Ужгороду, то в обласному центрі Закарпаття спостерігається тенденція до поступового зниження щорічної кількості абортів. Так, якщо в 2010 році до переривання вагітності було проведено 1550 жінкам, то у 2011 році їх кількість склала 1480. Також за I квартал цього року аборт в Ужгороді зроблено 350 жінкам.

Зниження кількості абортів пояснюється і просвітницькою роботою. Так, місцеві лікарі завжди проводять консультування жінки, каже акушер-гінеколог, - повідомили в прес-центрі «Закарпаття».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.