Активні операції банків України за рік зросли на 140 млрд грн

Активні операції банків України за рік зросли на 140 млрд грн

Як повідомила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко, у 2013 році банківський сектор України розвивався більш динамічно, ніж у попередні роки.

«Активні операції банків за рік зросли на 140 млрд. грн., що у 2,5 рази більше, ніж за 2012 рік. Переважну частину цього зростання становили кредити в економіку», – сказала Наталія Іваненко.

Також вона розповіла, що в минулому році кредитування реального сектору економіки зросло на 90 млрд. грн., що втричі більше, ніж за 2012 рік. Більшість кредитів надавались у національній валюті.   Ресурсна база банків за минулий рік збільшилася на 126 млрд. грн., що в 2 рази більше, ніж за 2012 рік. Зростання відбулось також за рахунок національної валюти.

Обсяг вкладів фізичних осіб, які є основною складовою ресурсної бази банків, зріс на 70 млрд. грн. Наталія Іваненко наголосила: «Практично весь приріст становили вклади в гривні. До того ж, населення надавало перевагу довгостроковим вкладам. Це ще раз підтвердило довіру населення до банківської системи та національної валюти – гривні».

Кошти юридичних осіб зросли за рік на 36 млрд. грн. Їх збільшення також відбулося за рахунок коштів у національній валюті.

Значно збільшився капітал банківської системи. Так, регулятивний капітал банків зріс на 26 млрд. грн., а статутний капітал, який є його основною складовою, – на 10 млрд. грн.

«Підсумки діяльності банківської системи за 2013 рік ще раз продемонстрували стабільність і достатній запас міцності банківського сектору України», – резюмувала Наталія Іваненко.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...