Новини

Адміністрація «Косино» подала заяву до поліції через візит ТЦК до комплексу

Представники військкомату у Косино

Представники відпочинкового комплексу «Косино» оприлюднили офіційну заяву з приводу візиту працівників ТЦК та опублікували відео поведінки людей у військовій формі під час перевірки чоловіків на території термальних басейнів. Поліція у коментарі zaholovok.com.ua зазначила, що від працівників комплексу «Косино» надійшла заява щодо цього інциденту. У Закарпатському обласному ТЦК це відео наразі не коментували, проте днем раніше в офіційній заяві військкомату військові зазначали, що діють у рамках законодавства, а «чоловіки, які свідомо уникають служби, розважаючись у відпочинкових комплексах, не є привілейованими порівняно  з військовослужбовцями ЗСУ, які у непростих умовах тримають оборону».


Відео інциденту на території відпочинкового комплексу «Косино» адміністрація закладу оприлюднила на сторінках у соцмережах. Як зазначається у заяві представників «Косино», події відбулися у четвер, 7 грудня, в обід. У заяві йдеться про те, що до комплексу прийшли «декілька десятків невідомих осіб у балаклавах та у військовій формі», проте на відео видно чоловіки у військовій формі, а також поліцейських у формі з розпізнавальними знаками.

У «Косино заявили, що чоловіки у формі погрожували працівницям комплексу, відмовлялись пред’являти документи та вигнали із саун на вулицю усіх відвідувачів, не лише чоловіків призовного віку.

«Погрожуючи автоматами жінкам - працівницям комплексу, без жодних документів увірвались на приватну територію.Під дулами автоматів вигнали на вулицю із саун і процедурних кабінетів всіх відвідувачів, у тому числі дітей, жінок та людей похилого віку. У відповідь на прохання директора комплексу пред’явити посвідчення та відповідні документи до нього було застосовано фізичну силу», – зазначається у заяві адміністрації «Косино».  

Поліція і військові у Косино
Скріншот із відео, оприлюдненого адміністрацією "Косино"

«В цей час, на території комплексу, із загальної кількості відвідувачів було не більше 20% чоловіків, а всі інші це були люди похилого віку, діти і жінки, частина чоловіків та синів яких, у цей момент по справжньому у лавах ЗСУ захищають нашу державу на фронті», – заявили у «Косино», додавши, що «озброєні люди у балаклавах спакували у свій автобус двох працівників Комплексу та вивезли їх у невідомому напрямку».

У пресслужбі поліції Закарпаття у коментарі zaholovok.com.ua зазначили, що на місце події до відпочинкового комплексу «Косино» поліція прибула за викликом на 102. «На місці потім до поліцейських звернулися й представники закладу, правоохоронці прийняли заяву від них», – зазначила речниця поліції Закарпаття Анна Дан.  

У Закарпатському обласному ТЦК відео з подій у відпочинковому комплексі «Косино» наразі не коментували, проте в офіційній заяві, оприлюдненій на сторінках військкомату у п’ятницю, 8 грудня, зокрема, йшлося і про перевірки у відпочинкових та розважальних закладах.

"Працівники Закарпатського ОТЦК та СП у законний спосіб продовжують в рамках мобілізаційних заходів вручати повістки. На нашу думку, ті чоловіки призовного віку, які свідомо уникаючи військової служби, займаються у спортивних залах або розважаються у відпочинкових комплексах не є привілейованими порівняно  з військовослужбовцями ЗСУ, які у непростих умовах тримають оборону і б’ють ворога", - зазначили у військкоматі.

Також у Закарпатському ТЦК нагадали про відповідальність за ухилення та будь-яке перешкоджання у видачі повісток! "Так, відповідно до частини 1 статті 114 Кримінального кодексу «Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період» тягне за собою позбавлення волі на термін від 5 до 8 років", - додали у військкоматі. 

"У ЗСУ є чимало військових спеціальностей, які не передбачають безпосередню участь у веденні бойових дій, але є важливими для підтримки фронту. Кожен або кожна з вас може ознайомитися на сайті ЗСУ з переліком цих спеціальностей, стати на військовий облік, отримувати гідну зарплату і разом з тим допомагати своїй країні у скрутний час. Просимо також зрозуміти, що у ЗСУ це, у першу чергу — люди, у тому числі ваші знайомі, ваші друзі, батьки, чоловіки, сини й доньки, які чекають на заміну або поповнення", - наголосили у Закарпатському ТЦК. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.