Новини

25% ужгородців уже визначилися із сімейними лікарями

З 1 січня цього року розпочалися зміни у системі первинної медичної допомоги, згідно з якими до липня українці мають обрати свого сімейного лікаря й укласти з ним угоду. Наразі в Ужгороді вже 25% мешканців визначилися зі своїми лікарями.

Про це в інтерв’ю газеті "Ужгород" розповіла головний лікар Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак.

«Тепер ми запускаємо автоматизоване робоче місце для кожного сімейного лікаря, бо для того, щоб ця реформа справді запрацювала, лікар має вести електронну картку пацієнта. Крім того, проводимо моніторинг: скільки кожен лікар має пацієнтів і скільки буде мати. Поки що 25% ужгородців уже визначилися зі сімейними лікарями», – зазначила Т. Козак.

«Кожен може вільно вибрати лікаря, якому довірить лікувати себе і свою сім’ю. Щороку у вересні відбуватиметься переоформлення відносин зі сімейним лікарем (або розірвання угоди, або її продовження). І якщо людина тепер укладе угоду з певним лікарем, це не означає, що саме він її має лікувати впродовж цілого життя. Думаю, з огляду на всі ці нововведення виникне велика круговерть, бо люди звикли звертатися за потреби до різних лікарів, а відтепер для того, аби пройти обстеження у профільних лікарів, треба буде мати направлення від свого сімейного – інакше послуга у спеціалістів буде платною. Однак це більше дисциплінуватиме як пацієнтів, так і лікарі», – додала вона.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.