На Закарпатті викрили 21-річну дівчину та її 18-річного спільника, які переправляли військовозобов’язаних до Румунії. Маршрут утечі пролягав через кладовище на околицях села Луг на Рахівщині, а потім через річку Тису. Їх затримали під час супроводу призовника – 26-річного киянина.
Як у п’ятницю, 26 червня, повідомили у пресслужбі Мукачівського прикордонного загону, 21-річна дівчина мала самостійно показати чоловікові шлях до річки Тиса на румунському кордоні, а її 18-річний поплічник у цей час мав стежити за рухом прикордонних нарядів.
У пресслужбі СБУ Закарпаття додали що, фігурантка супроводжувала ухилянтів із Рахова до села Луг, підказувала маршрути втечі та інструктувала їх, як «непомітно» перейти кордон. «За матеріалами слідства, організаторка під час доставки до безпосереднього прикордоння для «конспірації» довіряла "клієнтам" тримати її немовля на руках та вдавати "батька" дитини. На кінцевому етапі зловмисницю підстраховував її співмешканець», – поінформували правоохоронці.
«Маршрут нелегальної подорожі організаторка проклала через місцеве кладовище на околиці населеного пункту Луг, – зазначили прикордонники. – Зловмисників затримали одразу після передачі неправомірної грошової винагороди у розмірі 5 тис. доларів».
За ці кошти закарпатці обіцяли 26-річному киянину безпечний перехід до Румунії через стрімку річку. Наразі організаторку та її спільника затримали. Обом фігурантам вже повідомили про підозру за незаконне переправлення осіб через держкордон (ч. 3 ст. 332 ККУ).