Нотаріуси отримають право вносити зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно і на на рівні з держреєстраторами формувати витяги з нього, – повідомляє Укрінформ.
Уряд має намір розширити повноваження нотаріусів у частині надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Проект відповідних змін до законів про нотаріат і про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяження схвалив Кабінет Міністрів України, йдеться в Інформаційно-аналітичному бюлетні КМУ.
«Як пояснюють експерти Міністерства юстиції України, згідно з проектом закону, нотаріуси отримають право не лише вносити зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно, а й, нарівні з держреєстраторами, формувати витяги з нього», - зазначається у повідомленні.
Експерти Асоціації фахівців з нерухомості України вважають, що це дозволить кардинально скоротити час, який громадяни витрачають на отримання необхідних їм документів.