14-річних закарпаток більше не пускатимуть заміж?

14-річних закарпаток більше не пускатимуть заміж?

Депутати Верховної Ради вирішили не пускати до шлюбу занадто юних дівчат. Парламентарі проголосували за зміни до сімейного кодексу, згідно з якими відтепер шлюбний вік для чоловіків і жінок став однаковим  - 18 років (раніше дівчата могли виходити заміж уже із 17-ти).

Крім того, є ще одна зміна. Так, стара редакція передбачала можливість укласти шлюб із 14-річною (на підставі заяви про відповідне бажання та за рішенням суду). Відтепер же це стало можливо лише із 16-ти років.  Наскільки ж ця зміна актуальна для Закарпаття – Zaholovok.com.ua і вирішив дізнатися.

«Хоч ми і не ведемо подібної статистики, але ні цього року, ні минулого малолітніх дівчат, які реєстрували у нас шлюб, я не пам’ятаю, - каже в.о. начальника відділу Державної реєстрації актів цивільного стану в Ужгороді Андріана Микита. – Та й раніше їх було вкрай мало».

Втім, закарпатські дівчата таки виходять заміж до повноліття. «У минулому році було укладено 11 шлюбів із жінками до 16 років, - пояснює начальник Головного управління статистики у Закарпатській області Галина Гриник. – Ще 46 жінок одружилися,  коли їм виповнилося 16, а 535 – у віці 17-ти і 858 – у 18 років. Загалом же дівчата підлітки (до 17 років включно) виходили заміж у 2011-му все ж дещо рідше, ніж у 2010-му (6, 4% на противагу 7, 3%). Але все таки середній вік вступу жінки в шлюб – 24 роки».  

Натомість, як повідомляв Zaholovok.com.ua, у 2011 році чотирьох дітей народили матері 12-річного віку, сімнадцять – 13-річного і 34 дитини з’явилися на світ від мам-14-річок.

Людмила Олійник, спеціально для Zaholovok.com.ua

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання